מדיטציה ,פעילויות , סדנאות
פעילות הבאה
שלח לחבר גרסת הדפסה
26/06/2010   אזור: מרכז
פסיכודהרמה במפגש זה, שייערך במתכונת של שיחה והרצאה, יוצגו העקרונות הבסיסים של הגישה הטיפולית הקוגניטיבית התנהגותית: Cognitive Behavioral Therapy (CBT).
בסדנה תוצג העבודה הנעשית בגישה הטיפולית התנהגותית הקוגניטיבית בארץ, וכן יוצגו הקשרים המשמעותיים המתפתחים בינה לבין גישות טיפוליות בתחום המיינדפולנס.
במסגרת זו, יוצגו תוכניות טיפול מהחשובות והמשפיעות כיום בעולם, המשלבות כלים טיפוליים מתחום הCBT יחד עם אסטרטגיות מתחום המיינדפולנס. גישות אלה תופסות תאוצה גם בארץ:
Dialectical Behavior Therapy – DBT – תוכנית טיפולית מקפת שפותחה על ידי מרשה לינהאן, המסייעת לאלה המתמודדות עם הפרעת אישיות גבולית.
MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction – תוכנית טיפולית קבוצתית וקצרת מועד שפותחה על ידי ג'ון קבט-זין, להתמודדות עם חרדה ועם כאבים כרוניים.
MBCT –Cognitive Therapy Mindfulness Based – תוכנית טיפולית קבוצתית וקצרת מועד, שפותחה על ידי מארק וויליאמס, זינדל ואחרים, להתמודדות עם מצבי דיכאון חוזרים ונשנים.
ACT – Acceptance and Commitment Therapy – גישה טיפולית שפותחה על ידי סטיבן הייז, המלמדת אסטרטגיות להגדלת הגמישות הפסיכולוגית.
בסדנה נדון בנושאים מעניינים הקשורים בשדה המתפתח של גישות הCBT, ובמיוחד נעסוק בשאלות ובסוגיות מרתקות העולות בשילוב בין גישות CBT לבין גישות בודהיסטיות.
בנוסף תוצג בקצרה את התוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי, אותה מנהל יעקב סיני.

פרטים נוספים באתר פסיכודהרמה
http://pdharma.co.il/index.asp

פרטים נוספים:
שם הפעילות:עולמות מתחברים
אזור:מרכז
תאריכים:26/06/2010 - 26/06/2010
דוא"ל:info@pdharma.co.il
טלפון:03-7440998/9
פעילות הבאה
שלח לחבר גרסת הדפסה
חזרה לעמוד