מדיטציה ,מאמרים , כתבות
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
לכל אחד יש מתנה מיוחדת לתת לעולם. אין מתנה שזהה לאחרת ולכן גם כל אחת מיוחדת במינה, אוצר מרהיב שאין שני לו. תארו לכם עולם בו כל אחד נותן את מתנתו בשפע. עולם בו כל אחד יודע את ייחודו, גאה בו וחולק אותו עם כל מי שהוא פוגש בדרכו. תמונה יפה,לא? אם כך, מדוע אין אנו חיים בעולם כזה? מה השתבש בדרך?


דרך מפגש עם איש נפלא, מטפל ומורה בשם שי אור, הבנתי לעומק את התשובה לשאלה הזאת.

בראשית היו שמיים

תינוק נולד לעולם. נשמה אינסופית נכנסת לתוך גוף קטן וחסר אונים. כל כולו תלוי באמא ובאבא. ברמה הנשמתית- הוא יודע הכל, ברמה האנושית, אינו יודע דבר. עיניו נשואות מעלה לאמא ולאבא ושואלות- " טוב כאן בעולם הזה? בטוח כאן? יש מקום לכל מי שאני בעולם הזה? זה בטוח לבטא את עצמי בחופשיות? לדמיין? לחלום? לאהוב?


התינוק הקטן הזה לא מקשיב למה שאמא ואבא אומרים לו במילים. הוא מקשיב למי שהם. אם הם מרגישים בטוחים, הוא ירגיש בטוח. אם הם מבטאים את מי שהם, הוא ידע שהוא יכול לבטא את מי שהוא.

תחילתו של פיצול

לרובנו היו אמא ואבא שענו "לא" על רוב השאלות האלה. לרובנו היו אמא ואבא ש"אהבו" אותנו בתנאי שהיינו טובים, שמחים וממושמעים והשאירו אותנו לבד כשהיינו פראיים, כועסים ועצובים. באיזשהו שלב בילדות הבנו שאין אפשרות להיות כל מי שאנחנו בעולם הזה, שאין מקום לכל העוצמה שלנו פה. בשלב הזה מתרחש ויתור. יש חלק שאותו רוב האנשים שאני מכירה כולל אותי, שמו בצד. הויתור הזה חייב להתרחש כדי שנוכל לשרוד בתוך החיים. מרגע שמתרחש הויתור, אנו חיים בפיצול. יש חלק שנסגר בחדרי חדרים כדי לא להיפגע.


החלק הזה הוא האוצר הגלום בתוכך. הוא המתנה המיוחדת במינה שאת\ה. החלק הזה הוא מקור הכוח והיופי שלך. הוא המעיין הפנימי שלך שלעולם לא נגמר. הבשורה הרעה היא שהחלק הזה סגור היטב. הבשורה הטובה היא שבזכות כך שסגרנו אותו בחוכמה רבה בילדותנו, החלק הזה נשאר שלם לגמרי.


אין אפשרות להיות מי שאני במלואי ולהמשיך לסגור ולהגן על החלק הזה. האמת היא שאין ערבויות. החיים מלאים בשינויים והפתעות. כאב הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. אין אף אחד שיכול להבטיח לך שלא תיפגע. זה הסיכון בלחשוף את עצמי עם כל חלקיי. זה גם הסיכוי לחיים מלאים וטובים שמבטאים את מי שאני באמת.

האם אתם מוכנים לקחת את הסיכון?

המחיר יכול להיות כבד. לפעמים זה אומר להיפרד מאנשים ומקומות. לפעמים מרעיונות ודעות בתוכנו. מהנסיון שלי כמטפלת וכאישה במסעה בחיים, המפגש עם החלק הזה שניתקנו תמיד מביא שינוי לחיים. האם את\ה מוכן לשינוי? לוותר על מרחב הוודאות, על נוחות ובטחון? כשאני הסכמתי בחיי לקחת את הסיכון הזה, כל שפחדתי ממנו התממש. מצאתי את עצמי בתוך גירושין, בלי בית, בלי פרנסה, עם שני ילדים קטנים ופראיים. חיי היו לא נוחים, לא מסודרים ובטוחים, בלי וודאות, בלי רשתות הצלה וערבונות. היום, במבט לאחור אני יכולה לאמר בלב שלם שהמחיר היה שווה! היום, יש לי אותי, יש את האהבה שלי שהיא חומר מוחשי בחיי, יש את שני ילדיי האהובים ואת הבחירה שלי באמהות שלי. יש טעם, יש שימחה ועצב, קושי והתחדשות ויש את הקול שלי, זה שהושתק רוב חיי והקול הזה יודע בדיוק מה צריך ומתי והקול הזה מוזר ושונה, לא תמיד הרמוני ונעים, אבל זה הקול שלי. ואני מוכנה לוותר על הרבה דברים אבל עליי אני לא מוותרת יותר ועל הילדים שלי האהובים, אני לא מוותרת יותר וזה וודאי!!! אז אני אומרת כן, אני מוכנה לקחת את הסיכון!! וכמו שאורית אור, מטפלת,חברה ומורה נפלאה אמרה לי- "אני כבר מספיק גדולה ועוצמתית כדי להעיז להביט לפחד בעיניים, להסכים לשלם את המחיר – ולטוס קדימה. לעוף אל המקום בו חיי מבטאים את מי שאני, את מי שאני באמת."

לתת את מתנותיי

זו יהירות וקמצנות לאמר "אין לי מה לתת". לכל אחד יש מה לתת והרבה. ברור שלא תמיד מה שיש לי לתת מתאים לכל אחד. לפעמים, גם אם אבוא עם כל אהבתי וכוונותיי הטובות, יהיו כאלה שלא ירצו את מה שיש לי לתת. בנקודה הזאת רבים מאיתנו עוצרים ומסיקים מסקנה- "כנראה שמה שיש לי לתת זה לא מספיק", מין תירוץ כזה לסגת לאחור ולא לתת אותי בנדיבות. כשמישהו אומר לך "לא", כל מה שזה אומר, זה להמשיך הלאה למקום אחר בו יש את מי שמבקש בדיוק את מה שיש לך לתת. יש גם אשלייה כזאת בתוכנו שאומרת שקודם אנחנו צריכים להיות משהו ואחר-כך נוכל "לממש את עצמנו" במלואנו. למשל- קודם אלך לטיפול ואז, כשאהיה חזקה מספיק, אטפל באחרים. קודם אפתור את הבעיות עם הוריי ואז אהיה אמא. קודם אתאמן שנים עם הגיטרה ואז אשמיע את המוסיקה שלי לאחרים. המון תירוצים כדי לא להיפגע, לקבל דחייה, לפגוע, לחוות כאב. המון אסטרטגיות מתוחכמות כדי שהחלק הזה שהתפצל ישאר בטוח ומוגן. וכך החיים עוברים על-יד, בחזרות ולא במרכז הבמה. מה שכילדה הגן ושמר עליי בחוכמה רבה הופך להיות המשקולת שלי כמבוגרת. אז איזה חיים את\ה רוצה לחיות? אולי הגיע הזמן כבר להוריד את המשקולת ולצאת לדרך חדשה?!

דרך חדשה

כל אחד מאיתנו בא להביא משהו חדש לעולם הזה, משהו שמעולם לא היה כמוהו. כילדים אנחנו רוצים שיהיה מי שיוביל אותנו, יתן לנו יד בוטחת בדרך. חלק מההסכמה להתבגר היא להסכים להיות המובילה שאני, פורצת הדרך שאני. כשאני מחוברת למעיין הפנימי שלי, לאוצר שאני, הדרך כמו נוצרת מעצמה, מתגלה תוך כדי תנועה. בגלל שהדרך שלך היא רק שלך, אין מפה. ההסכמה הזאת להיות אני כמו שאני, על כל צדדי, היא כבר מהפכה, היא כבר פריצת דרך חדשה. להסכים להיות המרכז של חייך ולאמר "אחרי". להכיר ביופי שבך, בנפלאות שלך. להסכים לבוא עם כל מי שאת\ה ולפגוש את העולם. להסתכן ולאהוב. לפחד ולהתקרב בכל זאת.


לפעמים מבחוץ יעקמו פנים. הרי יש דרך בעולם בה כולם צריכים ללכת, לא? לכל אחד יש רשימה פנימית משלו על מה צריך ומה לא בסדר. בהסכמה לתת את מתנתי לעולם אני צריכה לבחור למי הנאמנות שלי- לקולות ה"צריך" וה"לא בסדר" שבדרך כלל מגיעים מאמא, אבא ושדים נוספים, או לעצמי, לקול שלי, לליבי ונשמתי. למי אני נותנת להוביל את חיי? באיזה דרך אלך? בדרכים סלולות וידועות מראש של אחרים או בדרכי הלא סלולה?

מאת:רות לונה לב  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.rutlev.com
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
חזרה לעמוד