מדיטציה ,מאמרים , כתבות
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
אימפרוביזציה הינה דרך הבעה ראשונית, ספונטנית, ללא מחשבה, וללא תכנון מוקדם והינה השלב הראשון בתהליך היצירה בכל אמנות. בתנועה וריקוד היא שלב של גילוי וחקירה.האימפרוביזציה בתנועה וריקוד הינה כלי להרחבת המודעות. שילוב של למידת העצמי באמצעות חוויה של נוכחות טוטלית בתנועה.לנוע באימפרוביזציה בתנועה, כמו ברגעים קסומים בחיים, אומר- להיות בנוכחות מלאה, בפתיחות, באי ידיעה, להרגיש את רגע ההווה, להיות פתוח וקשוב למה שבה מבחוץ או מבפנים, להרפות מהאחיזה, לתת לחלק האינטואיטיבי בתוכנו לנוע ולהגיב במדויק למה שנכון לנו באותו הרגע...זהו מפגש עם אי הידיעה, עם השקט והמרחב הטהור שבתוכנו, מפגש עם מקור הנשמה. תנועתו של הגוף מתמזגת עם תנועת היקום, אנחנו רוקדים עם היקום...רוקדים את החיים.בתהליך כניסה לאימפרוביזציה בתנועה מספר שלבים:

1. התמסרות טוטלית לעצמך ולחוויה הלא נודעת, שעומדים לעבור ע"י שחרור התודעה.

2. הרפיה - מצב שבו שרירי הגוף רפויים והחשיבה איטית וציורית יותר (כמו בזמן חלום). כשאדם נכנס להרפיה נפתחת בפניו הזדמנות ליצור קשר עם עולמו הפנימי באופן ממוקד ועמוק וללא ביקורתיות.

3. ריכוז עמוק והתכנסות פנימה לתוך עצמנו מעבר לסערת הדיאלוג הפנימי.

4. התמזגות עם המהות הפנימית -קשובים לתחושות ולחוויות הפנימיות (רגשות ותחושות) מעבר לאגו, מהות חסרת פחד, חופשייה, חסינה בפני ביקורת, מלאת קסם ומסתורין.

5. בניית נוכחות בהווה מתמשך בניסיון להיות כאן ועכשיו - באימפרוביזציה מודגשת החוויה של "להיות בהווה", בלי תשומת לב היכן אני בכל רגע ורגע, ובלי ביקורת חוסמת. (צופיה נהרין)

מאת:יעל מור  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.yaelmor.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
חזרה לעמוד