מדיטציה ,מאמרים , כתבות
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
עומר גלעדילימודי הילינג – לקבל החלטה מושכלת בנוגע לאופן הלימוד

היום, השוק מופצץ במורים ומלמדים, מדריכים ומטפלים. בעולם האנרגטי וההוליסטי, קשה מאוד להבין מה ההבדל בין מה שמבטיחים ומה שיקיימו
מה טקסט שיווקי ומה הבטחה של אהבה, שתקויים, ואיפה ילמדו אותי את כל הניסים והנפלאות האלה, שקשורים בהילינג (למשל, לתעל אנרגיות, או לתקשר, או לראות הילות... אילו ניסים!)

בעצם, כשכל אחד יכול להדפיס תעודה, ואין שום חוקים שמחייבים את מי שנותן תעודה להיות מקצועי מספיק, ברור שיש בעיה למתעניין החובב –
למי להאמין?
מי ילמד אותי הילינג באופן נעים?
ממי אני אבין באמת, איך לעשות את כל הדברים הניסיים האלה?
מי ילווה אותי בתהליך ההתפתחות עד שאהיה מטפל?

מי ידע, יותר טוב ממני, מה המסלול שאני הולך לעבור, ויעבור אותו איתי, תוך ייעוץ, הדרכה, הבנה ואהבה, וילד אותי לא רק להיות הילר טוב, אלא גם להיות בנאדם שראוי לעסוק באנרגיות?

שאלה ראשונה שכדאי לשאול – איזו כמות של אנשים אני רוצה בקבוצת הלימוד איתי?

האם מתאים לי יותר ללמוד במסגרת פרטית, ככה שהחומרים המועברים בשיעור מותאמים בדיוק אליי, זמני השיעורים גמישים, והתכנים בדיוק בקצב שלי – אך החיסרון הוא שאין על מי להתאמן בשיעור (חוץ מעל המורה)?

האם אני מעוניין בקבוצה, שתהפוך להיות כמו קבוצת תמיכה, עם חברים, שאהיה חלק מתהליך התפתחות שלהם והם יהיו חלק משלי?
אם כן, איזה גודל של קבוצה מתאים לי? – בדרך כלל, אופטימלי לתלמיד קבוצה קטנה, ואני ממליצה לא ללמוד בקבוצה גדולה מעשרים אנשים. עשרה או פחות מאפשר התפתחות אינדיווידואלית סבירה.

אחר כך אני ממליצה לשאול – לא מה הניסיון של בית הספר בתחום, זה לא רלוונטי. מה ניסיון המורה בתחום? כמה הוא לימד? כמה הוא טיפל? מה ההשכלה הרלוונטית שלו? האם אפשר לדבר איתו? האם יש "בית פתוח" או פגישת היכרות?

אפשרי לפני לימודי הילינג לעשות קורס רייקי. זה נותן הבנה בנוגע לתיעול אנרגיות והצצה לתחום הריפוי אנרגטי, ועשוי לעזור למי שמתלבט בכלל אם הילינג זה התחום שלו.

קחו בחשבון, שהילינג זה לא מקצוע. הילינג זו דרך חיים. ומורה טוב להילינג, מלמד לא רק בכיתה, אלא רואה בתלמידים שלו שותפים לדרך וחברים למסע, ומלווה אותם גם מחוץ למסגרת כיתתית, יוצר איתם בדרך זו או אחרת קשר אישי. אין חשוב מזה.

אין שני הילרים אותו דבר. יש שני סנדלרים אותו דבר, יש שני מתכנתים אותו דבר, אפילו יכולים להיות שני רפלקסולוגים או מטפלים בפרחי באך אותו דבר. אבל שני הילרים – לא, כמו שאין שני אנשים אותו דבר.

לכן כל אחד יכול להיות הילר, ולכל הילר אין תחליף. הוא ייחודי ומיוחד.

חשוב בעיני, שהייחודיות הזו תקבל מענה, ותצמח, ותהפוך להיות היתרון שלך בלימודי ההילינג. לכן, לטעמי, כדאי ללמוד הילינג בקבוצה קטנה או אחד על אחד.
מאת:עומר גלעדי (MA)  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.innersense.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
חזרה לעמוד