מדיטציה ,מאמרים , כתבות
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
מגע הוא חוש ראשוני. המגע הנכון מרפא ומשמש להשבת האיזון לגוף. גוף מאוזן משמש היכל לנפש בריאה.שיטת 'דרך המגע' מכוונת את הגוף מחדש בשאיפתו להגיע לאיזון ובכך להתקדם אל עבר ריפוי עצמי.

כולנו שותפים לזרימת החיים התובענית ,הדוחפת אותנו להשגת בטחון כלכלי,סטטוס והכרה חברתית.קצב חיים עם המון לחץ מתמשך הגוזל מאיתנו לא מעט משאבים גופניים, רגשיים ונפשיים.
ניתן להמשיל את האדם כנהר הזורם בטבע מהנקודה העליונה בהר לכיוון הים וככל שהוא מתקדם מטה הוא עובר ופוגש בדרכו חומרים ויצורים חיים הנקרים בדרכו אותם הוא אוסף ומספח אליו.
בסביבת הנהר הזורם מתקיימת סביבת חיים תוססת של יצורים אחרים.
יום אחד הנהר נחסם כתוצאה ממפולת,אולם הכוח המניע את המים ממשיך ומוצא דרך חלופית וסביבת החיים ליד הנהר ממשיכה את חייה.
עכשיו,דמיינו לעצמכם מה קורה כאשר יד מכוונת עוצרת את הזרימה ובונה סכר ענק שעוצר את מהלכו התקין של זרם המיים! ,הרי כל החיים שהיו עד כה בסביבת המים עוברים למצב של דעיכה.

ניתן להסתכל על חיי האדם כנהר ועל המפולת כזעזוע לא צפוי ...

ישנן פעמים שהכוח החוסם הינו משמעותי בעוצמתו עד כי אנו מרגישים את ה"דעיכה" בצורת כאב מתמשך ובמחלות הפוגעות במערכות הגוף.

תפקידו של מטפל הוליסטי הינו לשמש מראה למטופל דרכה יוכל המטופל ל'ראות' את מצבו העכשיוי ויחד עם המטפל להגיע לאיזון הכולל .
בשיטת 'דרך המגע' מוצע אבחון המאפשר לדעת את עוצמת הכאב או גודל הפגיעה והחסימה,ואיך נכון ומדויק לגעת במטופל על מנת שיוכל לעורר את כוח הריפוי הקיים בתוכו ולהחזיר את האיזון לחייו.
כך למשל,האיבחון במגע הפיזי הינו דרך הנחת כף היד כשכל אצבע מראה חוסר איזון באחת מחמשת המערכות המפעילות את הגוף .
באבחון נבחנות כל 5 המערכות, וכן יחסי הגומלין בינן לבין עצמן ובינן לבין הגוף, ותוצאת האבחון מנחה את המטפל לגבי האיזון הגופני הנדרש אצל המטופל.
בנוסף, בתהליך האבחון, המטפל מזהה את האתגרים העיקריים העכשוויים של המטופל בהתמודדות עם חייו, אתגרים הניתנים לטיפול בתהליך קצר, ובהם יתמקד הטיפול הבסיסי. המטפל מזהה גם אתגרים גדולים יותר, אליהם יגיע בטיפולי המשך לאחר הטיפול הבסיסי.


מאת:שי בן נון  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.d-hamaga.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
חזרה לעמוד