מדיטציה ,מאמרים , כתבות
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
מה שבין הנשמה לאושר-עלון מרץ 2008

פלטיאל אריה אשרמן מאמן תודעתי על פי קוד הקיוםמה לא נכתב על השאיפה לאושר ועל הדרכים להשגת האושר?
בכמה הרצאות וסדנאות שעוסקות בנושא השתתפתם? בכמה רציתם להשתתף?לפני שאתם קוראים את המאמר הזה קחו רגע, דקה, שעה, יום או יומיים לחשוב: מהו האושר בשבילכם? איך הוא נראה? איזו דמות הוא לובש? מה קורה שם אם תהיו מאושרים? באיזו תחושה מדובר? מה אתם מרגישים? מי אחראי על האושר?האושר על פי קוד הקיום:
תרגיל ראשון: בסוף הקריאה של התרגיל עצמו את עינכם ודמיינו את מה שקראתם. אתם מסתובבים עירומים, שום דבר אינו מכסה את מבושיכם (בושה?). אין שם שום בושה, מבוכה, כעס, חוקים.... אין שם כלום, מותר לכם להסתובב עירומים כביום היוולדכם. כולם רואים אתכם, אתם חשופים לגמרי. מדברים, אוכלים, רוקדים, מחבקים וכל מה שעולה בדמיונכם אבל עי ר ו מ י ם !
עכשיו עצמו עניים ודמיינו זאת....מי מכם הצליח בכלל לדמיין זאת, מבלי שמליון מחשבות ירוצו לו בראש? עכשיו, אחרי שדמיינת את זה, מה המחשבה שעולה לך בראש?
כמה מכם חושבים: הלוואי שזה היה קיים, וכמה מכם חושבים, מתוך השמרנות : בשום אופן לא ?
בנינו בראש שלנו מערכת של מחשבות ופירושים שאותם הפכנו למסקנות ולחוקים עם סימני קריאה!
מהו הדבר שיצר את אותן "מערכות מחשבה הגיוניות" המפרידות אותנו מהטבע הפשוט, המופלא, הקל, החד והברור , ומונעות מאיתנו את תחושת העילוי שבאחדות, כשכולנו אחד, לא נפרדים ולא נבדלים?
התשובה: המחשבה (MIND) !


תרגיל שני: בסוף הקריאה של התרגיל עיצמו את עינכם ודמיינו את מה שקראתם. דמיינו את עצמכם חיים ללא עיתונים, טלוויזיה, מחשב, ספרים, מכונית, ספות, מזנון, מערכת די וי די....
עכשיו עיצמו עניים ודמיינו זאת.....
מי מכם מצליח לדמיין את זה, ומה עולה שם בתחושה? האם יושבת שם מועקה או האם התחושה היא תחושת שחרור אמיתית?
בנינו בראש שלנו מערכת של מחשבות ופירושים שאותם הפכנו למסקנות ולחוקים עם סימני קריאה!
מהו הדבר שיצר את אותן "מערכות מחשבה הגיוניות" המפרידות אותנו מהטבע הפשוט, המופלא, הקל, החד והברור , ומונעות מאיתנו את תחושת העילוי שבאחדות, כשכולנו אחד, לא נפרדים ולא נבדלים?
התשובה: המחשבה (MIND) !תרגיל שלישי: בסוף הקריאה של התרגיל עצמו את עיניכם ודמיינו את מה שקראתם. דמיינו את עצמכם ביקום ככאלה שלא מוכרים. אף אחד לא מכיר אתכם. אתם לא מדברים. שתיקה מוחלטת. אתם והאנרגיה שלכם. חוץ מזה שקט מוחלט. אתם לא יכולים לבקש, או להביע במילים. הדרך היחידה שלכם לדבר היא בשתיקה.
עכשיו עצמו עניים ודמיינו זאת.....
מי מכם הצליח לדמיין את עצמו כמתנהל בשתיקה, מבלי לדבר ? איך התחושה : שמכירים ומבינים אותך גם מבלי שתוציא הגה מהפה? איזו מחשבה עולה בכם בעקבות התרגיל הזה?
בנינו בראש שלנו מערכת של מחשבות ופירושים שאותם הפכנו למסקנות ולחוקים עם סימני קריאה!
מהו הדבר שיצר את אותן "מערכות מחשבה הגיוניות" המפרידות אותנו מהטבע הפשוט, המופלא, הקל, החד והברור , ומונעות מאיתנו את תחושת העילוי שבאחדות, כשכולנו אחד, לא נפרדים ולא נבדלים?
התשובה: המחשבה (MIND) !ביום שהפרדנו את עצמנו מהטבע המופלא וקראנו לעצמנו "הטבע האנושי החכם"
הטבע במלוא הדרו ופשטותו מבוסס על ארבעה יסודות, שהם: אהבה, שמחה, אופטימיות וקבלה.
ראו את כל מרכיבי הטבע ללא מגע ידו של האדם, איך הוא מתקיים? איך צלח הטבע לשרוד ללא התערבותו "החכמה" של האדם? לפני ששיברנו הרים והשטחנו את הגבעות? לפני שכרתנו את העצים ובנינו שמורות טבע מרהיבות?
הטבע ללא מגע ידו של האדם שורד ומתפתח כלפי מעלה ללא שאלות. לכל שיח, צמח, עץ יש תפקיד למלא והוא אכן ממלא אותו. תמיד הצמיחה תהיה כלפי מעלה או לפרישה לצדדים. והגזע, גם אם הוא גדל עקום עדיין צומח הוא כלפי מעלה.
שגשוג, חיות, שפע, חיוניות. ארבע עונות שנה, מינרלים, יחסי גומלין בין החי לצומח בצורה מופלאה. כל המרכיבים קיימים שם בטבע.
על אותם ארבעה יסודות מופלאים של אהבה, שמחה, אופטימיות וקבלה מושתת קיומו של האדם. דמיינו את האדם הקרוב והאהוב עליכם ביותר, אם הוא עצוב תעשו הכול לשמח אותו, אם הוא פסימי תראו לו את מה שיש לו בחייו,ולא משנה מה - תמיד, תמיד תקבלו אותו.
עם אותו אדם קרוב יש לכם מערכת יחסי גומלין, שמושתתת על אהבה. מערכת שמכילה בתוכה: שמחה, אופטימיות וקבלה.
תמיד, אבל תמיד, יתקיים שם שגשוג, שפע, חיוניות וחיות.
אבל מדוע זה קורה לנו רק עם אנשים בודדים ולא עם כולם?
עד גיל שנתיים, הגיל בו פירשנו שהעולם בו אנחנו חיים (הטבע האנושי) הוא תחרותי, הישגי וכוחני, היינו המאושרים באדם. נולדנו טהורים ונקיים ממחשבות, פירושים ומסקנות. פעלנו מתוך האינסטינקט (חוש טבעי, יצר מולד, דחף טבעי). לקראת גיל שנתיים ביקשו מאתנו להוכיח את עצמנו , או לפחות כך פירשנו שמבקשים מאתנו.
ביקשו מאתנו ללמוד לומר את שמנו, לספור עד עשר, לזהות צבעים. עודדו אותנו ללמוד לדבר (כי מה יאמרו על הילד שלנו שעדיין אינו מדבר כראוי ?), דחפו אותנו להיגמל מהחיתולים, העמידו אותנו באמצע החדר והיללו אותנו לפני כל בני המשפחה: כמה שאנחנו חכמים, מצחיקים, נבונים, פקחים, יודעים לעשות את זה ויודעים לעשות את זה....
אם אני לא חזק, חכם, יפה ומוצלח אני לא אשרוד...
מסקנה ראשונה: כדי להיות חזק אני צריך לפתח את הגוף ואת הסבולת הנפשית שלי ולא להתנהג כמו "חנון".
מסקנה שנייה: אני חייב וצריך ללמוד, לקרוא, לתרגל, ללמוד בע"פ ולהוכיח את זה, כדי שייראו שאני חכם.
מסקנה שלישית: אני חייב וצריך להראות כמה אני אינטליגנטי. כמה אני יודע לנתח, להעריך, להפריד בין רגש לשכל.
מסקנה רביעית: אני צריך וחייב להראות שאני יודע לנהל, לפקח, לבקר, לשלוט, להקפיד, לסדר, לארגן.


בשלב הבא אני צריך להעריץ ולהעריך דמויות או תורות, שמכוונות אותי נכון לעשות את כל הנ"ל. כך אני יוצר לעצמי אלילים ועובד אותם.
"אני רוצה להיות כמוהו, איזו דמות מדהימה, כמה הוא חכם ויכול, איזה טוב הוא, כמה יפה, איזה גוף יש לה, ועוד......"
התנתקנו מהיצר הטבעי, מהדחף המולד ומהחוש טבעי. הרגנו אותו, חיסלנו אותו, לטובת מחשבות, פירוש המחשבות ויצירת מסקנות.
התנתקנו מהחכמה המולדת של עצמנו, ואנחנו ברדיפה אין סופית להיות הכי טובים, הכי יודעים, הכי חכמים, הכי והכי בעולם.
על פי קוד הקיום יש שמונה קודי קיום, שיוצרים יחסי גומלין ביניהם. כל קוד קיום קיבל ייחודיות משלו (הכתר שכל אחד מאיתנו קיבל). עוד קיבלנו חכמה מולדת, שהיא הייעוד (הדבר שאותו אנחנו צריכים ואמורים לתגמל את האחר). מתוך זה קיבלנו אנרגיה מובילה, ותכונות אופי שיעזרו לנו לבטא את האנרגיה המובילה. דרך תכונות האופי שלנו נתגמל את האחר וכתוצאה מכך איך שאנו ניתפס ונופיע בפני הצד השני.
כתוצאה מהפירוש שלנו, שהעולם הוא תחרותי, כוחני והישגי, נטשנו את החכמה המולדת שלנו, ואנו מנסים דרך הקצנת תכונות האופי שלנו, להוכיח את הייחודיות שלנו. זאת כדי שיראו, ישמעו, יאהבו, יקבלו,ו יעריכו אותנו, על מנת שניתפס משמעותיים בעיני האחר.
אנחנו חיים מתוך מאמץ וסבל מהבוקר עד הלילה.אנחנו מוטרדים מאיך אנחנו נתפסים. דואגים: מה יקרה אם יהיה כך ולא אחרת ? מה יאמרו עלינו? מה יחשבו עלינו?.
אנו נשמין, נחלה, נפתח חרדות, נתמכר ונמציא חוליים שיאפשרו לנו לנוח מהמאמץ והסבל שמלווה אותנו.
נטשנו את הטבעי לטובת הכוח, התארים, והצגת חזות מוצלחת.לחזור לטבע ומשם לאושר ומשם לשמחה
מכיוון שלא קל לשלוף את הנתונים, בדמות מסקנות ומודלי ידיעה, מהראש כמו ממחשב, אני מזמין אתכם לעשות את התרגילים הבאים במשך כמה שבועות, עד שזה יהפוך לחלק מכם.
הרעיון הוא לחזור ליצר, הדחף והחוש הטבעי שאיתו באנו לעולם. כדי לדעת אותו אנו צריכים לנטרל את המחשבות הטורדניות, והפחדים שמלווים אותנו ביום יום.
בשלב ראשון מכיוון שאין בחיינו איזון בין הסבל והמאמץ ולבין האושר, אנו נעבוד על המוח שיפסיק לשדר לנו מחשבות טורדניות ופחדים, ע"י כך שנעלה את האהבה שלנו לעצמנו: נתרגל ונכניס את השמחה, הקבלה והאופטימיות חזרה לחיינו.
ממחר בבוקר הקדימו והתעורר כעשר דקות מוקדם מהרגיל.
תרגיל לשמחה: פיקחו עיניים, הישארו במיטה, כשאתם מתבוננים בתקרה, ו"שתלו" שיר במוח. שיר שמח. אל תצאו מהמיטה עד שתרגישו את השיר מתפשט וחודר לכל נים ותא בגופכם.
רק כשזה קורה, קומו מהמיטה (השיר עדיין צריך להתנגן בראש)
תרגיל לקבלה: עימדו מול המראה, תוך כדי צחצוח שיניים. הביטו עמוק עמוק בעצמכם, בעיניכם המשתקפות במראה, ואמרו שבעה דברים שאתם אוהבים בעצמכם. על תרפו, חזרו על כך שוב ושוב עד שתרגישו קבלה אמיתית של עצמכם. זו ההשתקפות שלכם במראה. קבלו את עצמכם, אהבו את עצמכם באמת. הרגישו את התחושה בבטן פנימה.תרגיל לאופטימיות: צרו במוחכם הקשר : מים הם שפע. התכופפו לכיור, מלאו את ידיכם במים, ושטפו את הפנים שבע פעמים, כשכל פעם אתם מודים על דבר אחד שנוכח וקיים בחייכם. בכל פעם הודו על דבר אחר. תנו דעתכם על כך, שבזמן שאתם משתכשכים במים הזורמים, ליד הכיור, במקלחת, כשבעוד רגע תלכו למטבח ובטבעיות תרתיחו מים ותוציאו אוכל מהמקרר, באותה שנייה ממש מיליוני אנשים בעולם חווים רעב, צמא, מחלות, מצוקות. שאלו את עצמכם על מה הסבל שלכם? הפנימו והוקירו את מה שיש בעולמכם..

במהלך היום שירו בראש. דברו אל עצמכם: כמה אתם מדהימים, טובים, יפים, חכמים ומתוקים. הודו על כל דבר שנקרה בדרככם, ברכו כל מזון ושתייה. תנו גם אתם לטבע: אם נשארו מעט מים בכוס, אל תשפכו אותם לכיור, תנו אותם באהבה לאדמה שבחוץ. אם נשאר מזון - הוציאו אותו והאכילו את החתולים, הכלבים או הציפורים.
התחברו לטבע והודו לו על היותכם כאן. אל תיקחו את הדברים כמובנים מאליהם.להשיל את המחשבות: כדי לחזור לחושים הטבעיים שלכם - המעיטו בדיבורים. פשוט תקשיבו. אל תדברו אם אתם לא מתבקשים, או אם אין צורך לדבר. שבו על כורסא, כסא, רצפה או אדמה, והיו שקטים.
לכו ברחוב, בקניון, במקום הומה אדם. לכו זקופים, הקשיבו והתבוננו סביב. חושו את האווירה, את מה שקורה סביבכם. נסו להתבונן בעיניים חדשות, כדי לקלוט ולגלות דברים שלא ראיתם עד כה. אל תספרו לאף אחד - שימרו זאת לעצמכם. שפרו את האינסטינקטים שלכם.

כל מה שנכתב עד כה הוא רק טיפה בים בדרך לקראת האושר.
קוד הקיום הגיע על מנת לשחרר אותנו מהסבל ומהמאמץ, ולהחזיר אותנו לאושר הטבעי הטמון בנו, בדמות החכמה המולדת שלנו.
אתם מוזמנים להיכנס לאתר דרך השפע ולקרוא עוד על קוד הקיום.אני מאמין: אני מאמין שכל האנשים ביקום נפלאים, טובים, חכמים, יפים, מסקרנים ועוד כל מה שתרצו.
אם לפעמים, לשניות מועטות, אני לא חווה אותם ככאלו, אני מייד נזכר שהם לא אשמים - הם לא רוצים להיות לא כאלה. זה לא הם – אלה המחשבות שלהם, תעתועי המחשבה שלהם. יש לי את היכולת להראות להם את הדרך לנשמה שלהם. בפשטות, רק מלהיות שם לידם. לתת אהבה, חמלה. בלי לדבר, רק להיות שם. מתוך החכמה המולדת והאנרגיה המובילה של החכמה המולדת שלי.
כשבאים אליי בתלונות, או לחילופין לא "סובלים" אותי, אני יודע בוודאות שזה לא אני ומי שאני. אני לא מתיימר להיות כזה חשוב ולחשוב שזה בגללי....
הם באים בתלונות ולא סובלים להיות במרחב הזה של הקשבה, אהבה, קבלה ושמחה שקיימים בי, מפני שאני מהווה עבורם מראה למה שחסר להם. אני מראה להם דבר שממנו הם פוחדים : הפחד לנטוש את המחשבות, ולעבור לשמחה הפשוטה, שקיימת בכל אחד מאיתנו.
איחולי פורים שמח לכולנו. אני מאחל לכולנו שיהיה לנו קרנבל אמיתי בלב ובנשמה, ולא נצטרך להתחפש כדי לשמוח.


מאת:פלטיאל אריה אשרמן  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://shefa.be
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
חזרה לעמוד