דף הבית מאמרים חשיבה, אוכל ומפגשים

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

חשיבה, אוכל ומפגשים / אירינה אוסוסקין

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
שולחן האוכלאם שואלים אותי מי אני, אני מרפאה. אני מרפאה בנפשי. אני מרפאה כל הזמן, ללא הפסקה, את בני משפחתי ואת כל מי שנמצא בסביבתי. אנשים לא יודעים מה אני עושה, שכן בחרתי לא להסביר זאת. אני רק יכולה לומר שהריפוי שלי מזמין התפתחות.
כמרפאה, השקעתי שנים רבות מחיי להבין מה אנשים מחפשים ומדוע הם לא מצליחים להשיג את מבוקשם, והגעתי למסקנה שאי הצלחה נובעת במידה רבה מהמפגש בבית סביב כוס הקפה, המרק או צלי הבשר בתנור. בעקבות הבנות אלו החלטתי לכתוב את הספר 'שולחן האוכל', שבו הדגש אינו על סוג אוכל כזה או אחר, אלא על אוכל, ככלי למפגשים מוצלחים.
בחרתי לפנות לדמות המבשל ולאדם הבוחר להכיר כיווני חשיבה נוספים בתחום האוכל. מבחינתי חשיבה זה לא רק מה שחושבים, אלא מה עושים כדי שהחיים יתנהלו כשורה, שתהליך ההתפתחות לא ייעצר.
אני מזמינה את הקורא להתייחס לשלושה תחומים - חשיבה, אוכל ומפגש. בכל פרק אעלה נושא אחד המשלב בין התחומים, שמאפשר כניסה טבעית לתהליך התפתחות. כך, במהלך הזמן תוכלו להבחין בשינויים בבית, הודות לאופן שבו תחשבו ותיצרו מפגש סביב שולחן האוכל עם בני המשפחה.
אני תמיד רואה את הקשר בין אוכל לחשיבה - בשניהם יש לדעת איך לגעת מבלי לקלקל או להרוס, יש לדעת להשתמש בכוחם, אבל בעדינות. כשנבין כיצד הקשר עובד, נצליח להפוך את המפגש השגרתי בבית למוצלח.
בספר זה אציג בפניכם את תמונת האוכל שלי. מרק ירקות, קציצות, בלינצ'ס, עוגת שמרים, תבשילי סלק, כרובית ועוד, כלולים בתמונת האוכל המנחה אותי בתהליך הבישול והמפגשים שאני יוצרת עם בני משפחתי. הקו שלי הוא אוכל פשוט, זול ומהיר, והוא מלווה אותי במטבח שנים רבות. הקו לא משתנה בגלל כל אופנה מזדמנת והוא זה ששומר על השגרה והשפיות בתוך המהומה בה אנו חיים.
אנשים רבים מחפשים מתכונים מתוחכמים ואופנתיים כי חסרה להם בראש תמונה של אוכל מבית הוריהם. זו לא תמונה שתלויה על הקיר, אלא ראיה של תמונה המשקפת את קו האוכל המתאים לאדם ולביתו. מדובר בתמונת האוכל המלווה אותנו כשאנו עוזבים את בית הורינו, זוהי תמונת ילדות שכלולים בה זיכרונות, טעמים וריחות, צרובים בראש כמו בתוכנת מחשב. בזכות תמונת האוכל אנחנו מקימים ומקיימים את המטבח העצמאי שלנו כבוגרים.רבים מאתנו לא נושאים בזיכרונם תמונה ברורה, הם צריכים ליצור ולבנות תמונה חדשה. אם בוחרים בזה כמטרה, אפשר לבנות תמונה בסיסית ויציבה שתאפשר לנו למצות את כוחו האדיר של האוכל, ככלי למפגשים מוצלחים.כשאין תמונה בסיסית יש המון בלבול והפרעות סביב הכנת האוכל והוא יוצא חסר טעם. כאשר יש תמונה ברורה, צריך לתחזק אותה יום יום, לראות מה עובד ולזכור שהמטרה היא התפתחות בני הבית. כשמגיעים לתמונת אוכל קבועה וברורה, הבישול נעשה בקלילות, בשמחה וללא מחשבות. להגיע לתמונת אוכל קבועה ומדויקת לוקח זמן, אבל תמיד כדאילהתחיל מתישהו ולזכור שהכי חשוב זה לדעת למי מכינים את האוכל. כשנדע עבור מי, גם נדע מה לבשל.
אינני שפית או איזו כוהנת גדולה בתחום האוכל. נכון שבביתי אני מבשלת כל הזמן, אך במדור זה אין לי כוונה ללמד בישול אלא להציג בפניכם נושא שאינו מוכר דיו - מפגש בין אנשים. מפגש שמתקיים בבית, במסעדה או בכל מקום אחר.
'מפגש' זו מילה שאני מאוד אוהבת, מכיוון שמפגש מאפשר לבנות קשרים, לסגור עסקאות במהירות ולהצליח בחיים.במסגרת עבודתי כמרפאה קיימתי מפגשים עם אנשים מכל שכבות האוכלוסייה וראיתי שלרובם היה חסר ידע כיצד לחשוב על מנת להצליח. בשלב מסוים חשתי צורך לקחת על עצמי את המשימה לפתח ידע על חשיבה בבית, לצייד אנשים בכלים שימנעו נפילה למחלות ומצוקות. בחרתי להעביר את הידע בפשטות כדי שכל אחד יוכל לרכוש אותו ולעשות בו שימוש בדרכו. הבחירה שלי היתה להעניק כלים להצלחה לכל סוגי האוכלוסייה, לאליטה ולאנשים פשוטים כאחד.
כמרפאה אני מטפלת באנשים חכמים שמספרים לי על אין סוף מחשבות שמסתובבות בראשם. אולם אצלי בראש בשעת הטיפול בקושי עוברת מחשבה אחת. מה ברצוני לומר? שחשיבה זהו תחום שאינו מוכר לרוב האנשים. חסרה התייחסות רצינית לחשיבה ככלי שניתן להשתמש בו.
אני מתייחסת לחשיבה ככלי המאפשר לי לבחור ולבנות במציאות את מה שבחרתי, וזה לגמרי שונה. החוכמה היא לא לחשוב בלי סוף. צריך לדעת על מה לחשוב, מתי לחשוב, על יד מי חושבים ואיך, שכן הכוח שאנו מקבלים מהיקום הוא בלתי מוגבל, אבל אם חושבים ללא הרף, מפריעים לו להיכנס.
דרך האוכל רואים את חשיבתו של האדם שבישל אותו. אוכל שנעשה בידי אדם עצבני או רגשני מדי, ישפיע לרעה. לכן היכרות עם תחום החשיבה כה חיונית; היא מאפשרת לנו לראות כיצד נוכל באמצעות חשיבה מדויקת בתהליך השגרתי של הכנת האוכל ויצירת מפגשים - לחיות בהתפתחות מתמדת.
בבתים רבים אנשים אינם נוהגים להיפגש כדי לאכול משהו ביחד ולקבל כוח לצאת החוצה לעיסוקיהם. זה מפליא אותי, כי דווקא בבית יש הזדמנות לקדם את החיים באמצעות מפגש פשוט ושגרתי סביב שולחן האוכל. השאלה היא איך אנו יוצרים את המפגש ובאיזו רמה? ההצעה שלי היא קודם כל להתבונן בבן הזוג בסיומה של הארוחה ולראות את עיניו; האם הן מושפלות כלפי מטה בחוסר חשק לחיות או מביטות בחיוניות קדימה?
כל אחד מאתנו נמצא בבית ו"נוגע" יום יום בשני התחומים: חשיבה ואוכל. בואו נראה כיצד מכניסים הביתה את המילה 'מפגש' כמרכיב נוסף, כדי לעלות על הנתיב שמבטיח הצלחה.
הבחירה שלי היא להשתמש בבית כמודל של מקום ליצירת מפגשים מוצלחים. אישית, איני אוהבת לפגוש אנשים במסעדות, כשהמלצר בכל רגע מגיע לשולחן ופונה אל יושביו בשאלה כזו או אחרת. אילו הייתי פותחת מסעדה, הייתה זו מסעדה שקטה שמוגש בה אוכל פשוט, באווירה ביתית המאפשרת לסועד להגיע למפגש מוצלח עם בן שיחו.
לכל אחד מאתנו יש קו התפתחות. זהו קו מחשבתי ייחודי, שעל פיו אנו בוחרים ומממשים מטרות בחיים. אוכל תפקידו לתמוך בקו ההתפתחות, לכן חשוב להכיר מהו קו האוכל שלנו.
קו האוכל הוא קו שנולדים איתו. אם לא מזהים אותו כבר בגיל צעיר, זו מכשלה רצינית בתהליך ההתפתחות. כמבוגרים, אם איננו מכירים את קו האוכל שלנו, זה אומר שבילדותנו לא אפשרו לנו להבין מהם המאכלים המועדפים עלינו, מה עלינו לאכול כדי להתפתח בדרכנו.
בעבודתי כמרפאה, לפעמים לאחר מפגשים קשים עם מטופלים, הראש שלי נסתם ואיני מרוכזת. במצבים כאלו האוכל משרת אותי נאמנה. הטעמים והריחות המוכרים לי, הם שמחזירים את ראשי לתפקוד. אוכל יכול לסתום את מוחנו או לעורר אותו. רוב האנשים שהכרתי לא תמיד ידעו איזה אוכל הם מעדיפים או מה לאכול כדי להחזיר את הראש לריכוז.
הנגיעה בתחומים של חשיבה, אוכל ומפגש פותחת עבורנו דרך לתהליך התפתחות ענק. בתהליך שאני מתארת אני מתייחסת במקביל לשני קווים: קו ההתפתחות וקו האוכל - התומך בו. מדובר בדו-קיום עדין בין שני קווים מאוד משמעותיים בחיינו. אם מתייחסים אך ורק לאוכל, מאבדים את קו ההתפתחות בחשיבה, שכן אוכל הוא חומר שהשפעתו חזקה ביותר. אני בוחרת לפני הכל להתייחס אל קו ההתפתחות המכוון את דרכי בחשיבה, ואם אני מתקדמת ממפגש למפגש לעבר המטרה שבחרתי, אני יודעת שהאוכל שהכנתי משרת אותי נאמנה.

מאת:אירינה אוסוסקין  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://familyphysics.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים