דף הבית מאמרים פיזיקה משפחתית - כיצד הכל החל?

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

פיזיקה משפחתית - כיצד הכל החל? / שדמה קדר

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
childמהו הידע?
מאת אירינה אוסוסקין

בחרתי לדבר על תהליכי חשיבה, במטרה לרגש אנשים ולהראות שהעולם הענק של החשיבה אינו מוכר כתחום בפני עצמו, מאוד רציני ומדויק. השאיפה שלי היא שאנשים יכירו וילמדו כיצד להשתמש בחשיבה, לא רק לצורך פיתוח עסקים או טיפול בעניינים מדיניים, אלא במיוחד בשגרת החיים - בבית.

כיצד הכל החל?
אחי בוריס ואני מרפאים אנשים למעלה משלושים שנה, בשיטה ייחודית שפיתחנו. המטרה שהצבנו לעצמנו מאד ברורה - לעזור לאנשים במצוקה קשה. הטיפול שלנו הוא בחשיבה, ללא דיבור ומגע. אנו מטפלים גם מרחוק, באמצעות תמונה. כמרפאים נחנו בהבנה פנימית של תהליכי חשיבה, ללא מילים. אנו מצליחים לטפל באנשים בעזרת ההבנות הללו שאינן דורשות מגע פיזי ואינן מוגבלות במרחק גיאוגרפי. אנחנו מטפלים במגוון רחב של בקשות לעזרה ומתמודדים מגוון רחב של מצוקות, שזו התמודדות קשה ורצינית. אנשים רבים מגיעים אלינו לאחר שלא מצאו עזרה בשום מקום אחר. מבחינתם, אנחנו ה"תחנה האחרונה".
שנים רבות עבדנו בשתיקה ולא הסברנו דבר, עד שהחלטתי שהגיע הזמן לדבר, להעביר לאנשים את הידע הרב שצברנו במהלך עבודתנו. התחלתי לשכלל את יכולת הביטוי שלי דרך קורסים שפיתחתי. עבדתי על המילים - מה להגיד ואיך, ובעיקר על דיוק בהבנה. היה צורך להבין יותר לעומק ולהגדיר מהו תהליך התפתחות ברמת החשיבה. הגדרת מהות התהליך הייתה משמעותית, על-מנת להעביר את הידע בבהירות לאנשים.
פיתחתי את הידע מתוך מטרה לפנות לכל אדם ללא הבחנה. לקחתי על עצמי משימה כבדה - לארגן הבנות באופן שייתן מענה לכל שכבות האוכלוסייה. החלטתי לפנות לכל אדם, ללא קשר להשכלתו או מעמדו הכלכלי, כי הבנתי שלא קיים ידע על התפתחות התהליך המחשבתי של האדם, המועבר בצורה נגישה עממית ופשוטה.

במהלך שנות עבודתי הכרתי אלפי אנשים והיה ברור לי שגם אם אסביר לאדם שכדאי להשתמש בראש, הוא לא ידע כיצד, כי יש חוקים מסוימים שצריך להכירם. כמרפאה הבחנתי שאנשים לא בחרו לפתח את הרמה המחשבתית; הרמה הרגשית הייתה דומיננטית יותר בחייהם. אולם לא יכולתי לדבר על תחום כל-כך גדול כמו תחום החשיבה, מבלי להציג אותו דרך מודל שכולם מכירים, והמודל שבחרתי הוא מודל של משפחה שכל אדם הוא חלק ממנו. הבחירה הזו אפשרה לי לפנות אל כל אחד.
כמו כן, בכדי לדבר על תהליך מחשבתי שאינו מוכר היה צורך ליצור שפה מסוימת, אחרת לא היו מבינים אותי. לכל תחום יש שפה משלו ואני עבדתי זמן ממושך כדי להגיע לשפה מדויקת שמתארת תהליך מחשבתי של אדם דרך סמלים, תמונות ומילות מפתח. המטרה שהצבתי לעצמי היא להציג שפה מחשבתית אוניברסלית שנותנת מענה לכל צורך ומטרה. מדובר בשפה טבעית וחבויה, אצל מי יותר, אצל מי פחות. לא המצאתי דבר, זה קיים אצל כולם, אני רק מגדירה את השפה שתהיה נגישה ושימושית.אנשים חושבים שהם יודעים לחשוב - זה נכון, כל אחד יודע לחשוב כפי שהוא יודע לאכול, אבל אין זה אומר שכל אחד יודע להכין אוכל ברמה גבוהה ומדויקת או להשתמש בכלים מחשבתיים על-מנת לקבל במציאות את אשר בחר בחשיבה. יש חשיבה ספונטנית ויש חשיבה מדויקת, כמו שיש אוכל סתמי ואוכל ברמה, והשוני עצום.
הכרת התהליך המחשבתי מאפשרת את בניית רמת החשיבה של האדם, על פי הקו שלו. כל אדם נולד עם קו התפתחות אישי, אבל רובנו לא מזהים אותו. אחת מהסיבות שפיתחתי את הידע היא כדי שאדם יוכל לזהות את הקו שלו. אנו עושים מאמץ כדי שזה יקרה בתהליך הלימוד, אך עדיין זה תלוי ברמת המוכנות של האדם - עד כמה הוא רוצה לזהות את הקו ולא רק לדבר. מי שלא רוצה, כלום לא יקרה נגד רצונו. מי שאומר "אולי זה יקרה", לא באמת רוצה. אנחנו לא נכנסים לנשמה או מכריחים אף אחד, אלא רק מציגים ידע מתוך גישה ברורה - לקחת מרחק גדול מהאדם כדי לא להפריע לו להתפתח לפי הקצב שלו, ללא לחץ. יש הבדל בין לחנך אדם ובין להציג לו תמונה מסוימת שהוא יכול לבחור בה. אני בחרתי להציג תמונה - לא לומר מה צריך לעשות ומה לא, לקחת מרחק. משום כך במקום שלנו יש אווירה מאד מיוחדת, אנשים מרגישים נוח עם עצמם.
אנשים שואלים מה זה חשיבה? ואני עונה, מה זו אהבה או אנרגיה, חיים, כסף - אלו מושגים כללים שאי אפשר להסביר אותם סתם כך. הרבה משפטים יפים נכתבו על אהבה, אך האם זה אומר שרואים אהבה בכל מקום? שכולם יודעים מה זה?
על חשיבה אפשר לומר שזהו תחום מסוים, כמו כל תחום אחר - ספרות, מוסיקה, ריפוי וכדומה. חשיבה זה תחום שאני מתייחסת אליו ברמה של חוקים. אני לא מתיימרת לתאר את כל התחום הענק הזה; בחרתי לעצמי חלון מסוים, והחלק שאני מציגה נולד מתחום הריפוי בו אני עוסקת.
במשך שנים אני רואה שאנשים נכנסים למלכוד קשה בחיים, שממנו היו רוצים להיחלץ אך אינם יודעים כיצד. הפתרון שפיזיקה משפחתית מציעה הוא להשתמש בעקרונות ובחוקיות של התפתחות התהליך המחשבתי. מדובר בחוקים בסיסיים, כמו חוקי הנהיגה בכבישים, שצריך להכיר. הידע שפיתחתי מתאר חוקים שחשוב להכיר לצורך התפתחות. החוקים הללו קיימים בין אם מכירים אותם או לא. בתחום החשיבה אי אפשר ללטף את המוח כדי לקבל ממנו משהו, צריך להפעיל אותו דרך חוקיות מסוימת. היכרות עם תחום החשיבה הופכת את החיים מסבל מתמשך לתהליך של התפתחות - וזה מאוד מרגש. אנשים לא מבינים מה קורה להם, אבל מתהליך של התדרדרות הם יוצאים תוך פרק זמן קצר לתהליך התפתחות טבעי שאבד להם בילדותם. בסך-הכל מדובר בתהליך טבעי, כמו אכילה ושתייה. זה טבעי לחשוב על פי הקו, אבל צריך לדעת שהוא קיים ולזהות מהו, כדי להתחבר דרכו לתהליך אוניברסלי משותף של התפתחות אנושית
מאת:שדמה קדר  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://familyphysics.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים