דף הבית מאמרים מהו קואצ'ינג אינטגרלי?

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

מהו קואצ'ינג אינטגרלי? / גיא ודפנה בן דוד

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
ההתפתחות המהירה בתחום של אימון אישי משקפת את הצורך הגדל לחיים משמעותיים ומספקים ולא רק יעילים והישגיים. אימון אינטגרלי הוא שלב בהתפתחות הזו של תחום האימון המציע מתודולוגיה אימונית יעילה ומעמיקה המשלבת מודלים וגישות אימון שונות.
תהליך האימון האינטגרלי מתייחס לתמונה הרחבה של חיי המיתאמן. הוא משקלל היבטים של תקשורת בין אישית, קשרים החברתיים, היבטים פיזיים כמו תזונה, בריאות הגוף ופעילות גופנית וכן היבטים רגשיים - שאיפות וחלומות, ביטחון עצמי, מוטיבציה והיכולת להניע תהליכים אישיים.
בקרב מאמנים רווחות היום שתי גישות אימון. אחת היא של "אני המומחה, תן לי לתקן אותך" והגישה השניה - "אתה שלם ומושלם כפי שאתה ויש בך את כל התשובות". שתי הגישות פונות לסוגים שונים של מתאמנים ומגדירות מערכות יחסי מאמן מתאמן שונות. הגישה הראשונה מתבססת על ההנחה ש"אני יודע ואתה לא" ומאפיינת יועצים המציעים את הנסיון והמומחיות שלהם. הגישה השנייה היא תוצר של הסתכלות ניו-אייג'ית שרואה את האפשרויות הבלתי מוגבלות של המתאמן והפוטנציאל האנושי שגלום בו. היא מניחה ש"אם אשאל את השאלות הנכונות, אעיר את החוכמה האינסופית שבך ותוכל ליצור את החיים להם אתה משתוקק". שתי הגישות נכונות אך חלקיות במידת מה. גישת המומחה יכולה להביא לתוצאות אך כושלת בפיתוח האישי של המיתאמן. היא עלולה להשאיר אותו תלוי בגורם חיצוני ועם הישג נקודתי בלבד. גישת הניו אייג' נכונה גם היא באופן חלקי. למאמן אכן יש תפקיד חשוב לעורר את החוכמה והאינטואיציה שמצויה במיתאמן, אלא שגם אם למתאמן יש תשובות, לא תמיד יש לו את כולן. ישנן נקודות מתות שנסתרות מעיניו, כאלו שמאמן מיומן יכול להאיר. הגישה האינטגרלית לאימון משלבת בין שתי הגישות הללו בנוסף לכמה ערכים מוספים:
יכולות אישיות – כל תהליך אימוני מגדיר מטרה ברורה, אלא שהמטרה מגדירה הישג נקודתי כמו קידום בעבודה, ירידה במישקל או מציאת בן זוג בעוד שיכולת היא מיומנות נירכשת. בנוסף לקידום המטרה הנקודתית, יכולת אישית נירכשת גם מסייעת למתאמן בהיבטים נוספים של חייו.
התבוננות עצמית – היכולת להבחין בפער בין הכוונות שלנו ביחס לחיים ואיך שהדברים קורים בפועל. התבוננות עצמית מאפשרת לגשר על הפער הזה ללא תלות בגורם חיצוני כמו מאמן.
תחושת סיפוק – תחושה פנימית שמה שאנחנו עושים, איך שאנו חיים ומי שאנו הופכים להיות הוא משמעותי ובעל ערך עבורינו.
אימון אינטגרלי מדגיש מודעות ונוכחות כיכולות חשובות בתהליך. מודעות היא היכולת להקשיב לאחרים ולעצמינו, להיות עירניים למסרים חיצוניים מאנשים וממצבים שונים וכן למסרים פנימיים, גופניים ורגשיים. נוכחות היא היכולת לחוות את המציאות כפי שהיא בזמן הווה. במצב של חוסר נוכחות, רצף מחשבות בלתי פוסק שנודד בין העבר והעתיד עלול לסחוף אותנו לניהול החיים מתוך פיזור והיסח הדעת. לכולנו מוכרים מצבים בהם אנו קוראים דף בספר וכשאנו מגיעים לסופו אנו מבינים שריחפנו ולא ממש קלטנו את המסר, או בזמן נסיעה ברכב אנו לא ממש רואים את הנוף, לא שומעים את המוזיקה ואולי גם מפספסים את הפניה. בשונה מספר, את החיים אי אפשר לדפדף אחורה ולקרוא שוב. מודעות מפותחת והיכולת להיות נוכח לא רק הופכים את תהליך האימון ליעיל ומעמיק אלא שאלו גם כלים העומדים לרשות המתאמן לניהול טוב ומאוזן יותר של חייו הרבה אחרי שהאימון מסתיים.
בתהליך אימון אינטגרלי נעשה שימוש במודלים וכלים מתחומים שונים ומגוונים. כל אחד מהם משקף נקודת מבט שונה שעומדת לרשות המאמן האינטגרלי:
הדינמיקה הספירלית – כלי לבחינה של ערכים, תפיסות עולם, קונפליקטים ותקשורת בין אישית. הכלי מאפשר למאמן דבר עם המתאמן "בשפתו", תוך שימוש במושגים רלוונטים להשקפת עולמו.
מודל הרבעים – מודל שנותן נקודת מבט מלאה על חיי המיתאמן, ברמה האישית והחברתית, הפיזית והרגשית.
אינטליגנציה רגשית – תחום בפסיכולוגיה המדגיש מיומנויות רגשיות, מודעות ושילוב שלהם עם ידע ומיומנויות שכליות.
אניאגרם – טיפולוגיה של טיפוסים שעוזרת לפתח את רמת המודעות, הבנת דפוסי היתנהגות ובחינת ההשקפה שלנו על עצמינו ועל מערכות יחסים.
אימון אישי היא דרך בעלת עוצמה לייצר את השינוי המבוקש ולצאת לדרך חדשה. אימון אינטגרלי לוקח את האימון הקונבנציונלי צעד אחד קדימה. זהו תהליך המהווה מעין סדנאת פרטית לפיתוח אישי בנוסף לעוצמות המובנות בתהליך האימון. אימון אינטגרלי מותאם אישית לצרכים ולהשקפת העולם של המתאמן, עוזר לו להתפתח ומייצר עבורו שינוי קבוע ומשמעותי.

מאת: גיא ודפנה בן דוד  
קישור לאתר:http://www.waytob.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים