דף הבית מאמרים NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
אסנת בוקופצר מטפלת בדמיון מודרךNLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומותהחלומות שלנו מתגשמים כאשר אנחנו מאפשרים בעצמנו להתגבר על פחדים, אמונות מגבילות ותבניות מעכבות הקיימים בראשנו.במקרים רבים, אלה הם פרי דמיוננו. במקרים אחרים, אלה הם טקסטים, אמונות ותבניות מגבילות שלמדנו בצעירותנו - חלקם אינם שייכים לנו, אחרים קיבלנו מהורינו כעובדה קיימת, ויש כאלה שעברו מאבות-אבותינו בגנטיקה שלנו.כמו כן, אם נחקור קצת יותר בנושא, נגלה שאולי יש בהם גם תוצאות של ניסיונות העבר: ניסיונות שלא צלחו, כיוון שבגיל כזה או אחר לא היו ברשותנו היכולות או המשאבים המתאימים להגשים את חלומותינו - ומסיבה כזו או אחרת בחרנו בכישלון כמודל, במקום להוציא מהתהליך את הלמידות המתאימות לנו, ולאפשר לעצמנו להמשיך הלאה בדרך אחרת, נעזרים ביכולות ובמשאבים חדשים שרכשנו ככל שבגרנו.לעתים אנחנו מעדיפים להתעלם מהישגים או חלומות שהצלחנו והגשמנו. לכן נמנע מלעדכן את עצמנו שההצלחה או ההישג בחלק מסוים בחיינו חייב להעיד וללמד אותנו שאפשר לחלום ולהגשים, וכיצד נוכל להצליח בהגשמת חלומות אחרים שנבקש.אחד הדברים החשובים שעליהם עלינו לתת את הדעת הוא ההבדל בין לחלום את החלום בעיני רוחנו, לראות אותו מעינינו, קרוב וגדול, במלואו, בצבעים חזקים, לשמוע את הקולות כאשר אנחנו רואים אותו, להרגיש אותו בגופנו - לבין המחשבות והקולות הנוספים, אלה המצטרפים בד בבד ומייצרים סיבות שלכאורה מרגישות "אמיתיות", "אובייקטיביות", הגורמות לנו לפחד ומרפות את ידינו מלקדם ולהגשים את החלום.

לעתים מחשבות וקולות אלה אף מונעים מאיתנו במהלך החלום עצמו לאפשר לו להתפתח ולהבשיל עד להגשמתו: מחשבות על קשיים שונים העלולים להתעורר, ביקורת שאנחנו עלולים לשמוע מאחרים ומעצמנו, פחדים הנובעים מדימוי עצמי נמוך, מאמונות או מתבניות מגבילות - כאלה המונעים מאיתנו להתחבר אל החלום באופן שלם, מלא ומוחלט, להיות בו במלואו, לחוות אותו בכל חושינו, בכל נימי נפשנו. לדעת מהבטן, מהלב, שזה מה שאנחנו רוצים לעצמנו, ואז פשוט לצאת למסע. המסע להגשמת החלום."אם אתה יכול לחלום על זה, אתה יכול לעשות את זה""אם אתה יכול לחלום על זה, אתה יכול לעשות את זה" - זהו אחד המשפטים המשמעותיים והמצוטטים ביותר שאמר וולט דיסני, חולם ומגשים גדול, שהצליח להפוך את חלומותיו לאימפריה.דיסני, אנימטור, מפיק, מייסד חברת "דיסני" ויוצר פארק השעשועים "דיסנילנד", היה מועמד 59 פעמים לפרס האוסקר על סרטיו וזכה ב-22 פרסי אוסקר - מספר שיא שלא נשבר עד כה. החברה שהקים בשנת 1919 קיימת ומצליחה עד עצם היום הזה, שנים רבות לאחר מותו ב-1966.כאשר שאלו את דיסני כיצד הוא מצליח להפוך את חלומותיו למציאות, הסביר שהוא עושה הפרדה בין החלקים השונים המרכיבים את הגשמת החלום.

דיסני סיפר שהוא עושה זאת בעזרת מספר נקודות מבט: ראשית הוא מתמקד בחלום עצמו, כלומר כיצד החלום ייראה ללא מחשבה המשלבת קשיים או פרטים מעשיים אחרים המלמדים כיצד ניתן להגשים את החלום. הוא פשוט רואה תמונה מנטלית ועשירה של החלום לפרטי פרטים באופן מלא ושלם.

לאחר מכן הוא בודק את החלום אל מול המציאות. כיצד ניתן ליישם את החלום, לפעול באופן אופרטיבי כדי להוציא את הרעיון מהכוח אל הפועל. להגשים את החלום, לאפשר לו לקרות.

בחלק זה הוא מתרכז בנושאים המעשיים, יוצר מסגרת פעולה, שלבי התקדמות והתמקדות.בשלב השלישי הוא שם על ראשו את כובע המבקר, נותן את דעתו על קשיים או ביקורת העלולים להתעורר ולגרום לבעיות במהלך הגשמת החלום, תוך מתן תשומת לב לטווח הקצר והארוך.NLP והחלום של דיסנירוברט דילטס, אחד ממייסדי ה-NLP, הבין את חשיבות החיבור בין חזון לביצוע - השילוב המנצח בין היכולת לחלום ללא גבולות לבין היכולת להיות מחובר למציאות ולהביא בחשבון את כל החלקים שיהיו אחראיים להגשמתו.

לאחר שדילטס חקר את האופן שבו דיסני מצליח ליישם ולהגשים את כל חלומותיו ולהפוך אותם לסיפור הצלחה, הוא דגם אותם למודל.כך נוצר "מודל דיסני", אחד ההליכים המרתקים בעבודת ה- NLP והדמיון המודרך המסייע לכל אחד ללמוד וליישם שינויים וחלומות שהוא מבקש להגשים בחייו.

מודל זה מאפשר מימוש מלא של החלומות והמטרות שהצבנו בחיינו, תוך התחשבות בדרך. הוא מביא בחשבון את כל הצדדים המעשיים, כמו גם קשיים ומגבלות העלולים לצוץ בתהליך, ומשלב ביניהם וכך הופך אותם לתוכנית פעולה.מודל דיסני כולל מעבר בין שלוש העמדות שאיתן עבד דיסני: "החולם", "הריאליסט" ו"המבקר".כאשר נמצאים בכל אחת מהעמדות, נשאלות שאלות המתאימות לעמדה שבה נמצאים.

לדיסני היה חדר מיוחד לכל אחת מהעמדות כדי לאפשר תנועה בין עמדה לעמדה המשנה מצב מנטלי בראשנו.בעבודה עם מודל דיסני אנחנו מייצרים במרחב שלוש עמדות, שכל אחת מהן מתייחסת לנושא ספציפי, ועמדה נוספת המאפשרת התבוננות מהצד על כל התהליך - עמדת "הצופה".

ההקפדה במהלך התהליך תהיה על שאלת השאלות הנכונות אך ורק בעמדה המתאימה להן, ומעבר ביניהן בהתאם כאשר עולה שאלה הקשורה לעמדה אחרת.תהליך זה מלמד אותנו איך נוכל להפוך את החלום או המטרה שלנו למציאות, תוך הבנה ומציאת כלים ויכולות מתאימים, שיאפשרו לנו להגשים את החלומות שלנו על הצד הטוב והמתאים ביותר לחיינו.כמו שדיסני אמר: "כל חלומותינו ניתנים להגשמה, אם רק יהיה לנו האומץ לשאוף אליהם בהתמדה".
מאת:אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.nlptherapy.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים