דף הבית מאמרים לחשוב לדמיין או להרגיש? מה לעשות??.

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

לחשוב לדמיין או להרגיש? מה לעשות??. / שרוני כהן

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
שרוני כהןהשבוע פנתה אלי אחת התלמידות שלי ואמרה לי, אני מבולבלת כולם מדברים כל הזמן שאנחנו צריכים לחשוב חיובי ואת באימיל האחרון שלך דברת על זה שאנחנו צריכים להפסיק לתת למח שליטה על חיינו ועלינו להתחיל לפעול מהלב, אז אני מבולבלת מה לעשות?

אם במקרה גם לך עולה בלבול אני רוצה לתת הבהרה.

הדינמיקה בין הלב למח אמורה להיות כזאת שהמח תפקידו לשרת את הלב. במצב מאוזן הלב מעלה מתוכו תחושה, תשוקה, רצון ושולח איתות אל המח. המח קיבל את האיתות מהלב מה הוא רוצה לחוות,


ועכשיו תפקידו ליצר תוכנית פעולה למימוש תשוקת הלב. למח תפקיד חשוב הוא ניתן לנו ככלי שרת ללב.

בעולם בו אנו חיים היום, התהפכו היוצרות. תודעת האגו הפכה את המח לשליט, נתנה לו את הכח. הלב נדחק לפינה. הרגש הוא חולשה ויש לשלוט בו על ידי חשיבה חיובית.
תודעת האגו הפכה את המח לנהג הנוהג ברכב של חיינו, זה היודע הכל ובכך שיתקה את החיבור שלנו אל הלב שלנו. הרגשות שלנו הפכו להיות האויב שממנו צריך להימנע ועליו צריך לשלוט. במיוחד בחברה המערבית, לימדו אותנו להדחיק את הרגשות שלנו. אך למעשה לרגשות שלנו תפקיד חשוב מאוד ביצירת מציאות חיינו.

הרגשות שלנו מספרים לנו על עצמינו. לכל רגש יש תפקיד וכאשר אנו לא מאפשרים לעצמינו להתחבר לרגשות העמוקים שלנו, אנו יוצרים מצב הרבה יותר גרוע בתוכינו למה?

רגש הוא אנרגיה שרוצה להביע את עצמה, אנרגיה שרוצה לחוות את עצמה דרכינו. כאשר אנו מדחיקים את הרגשות שלנו, אנו יוצרים מצב בתוכינו כמו של סיר לחץ. זה שאנו לא נותנים מקום לרגשות שלנו ואנו שמים על עצמינו מסכה שמשדרת הכול טוב, זה לא אומר שאותו רגש לא יחפש את דרכו להביע את עצמו דרכינו. נהפוכו ,ככול שאנו


מדחיקים רגשות מסויימים בתוכינו ככה בסוף הם "מתפוצצים" לנו בפנים בצורת משבר, דכאון, חרדות, לחצים,חוסר סבלנות, תסכולים, וכו.. . יתרה מזו, כתוצאה מכך שאנו מדחיקים את רגשותינו, אנו מתרחקים מעצמינו ועקב כך גם הרצונות שלנו נוצרים על יד המח והפחדים שמנהלים אותנו ולא על ידי תשוקת הלב האמיתית שלנו.
המסרים שאנו מקבלים מכל מקום בנושא חשיבה חיובית אכן נכונים, על כולנו ללמוד לחשוב חיובי.אך זו לא החשיבה בלבד היוצרת את המציאות שלנו. כל שינוי בעולם החומר לדוגמא בתחום העבודה,


מערכות יחסים או הסביבה החברתית שלנו, היא תוצאה של השתקפות ברמה הפנימית, כך כאשר תהליכי הטרנפורמציה הפנימית מסתיימים, המציאות החומרית יכולה להגיב על ידי כך שהיא משקפת שינוי זה חזרה אלינו באמצעות שינוי נסיבות חיינו.

בספר תודעת המשיח תקשורים מאת ישוע של פמלה קריב (ממליצה מאוד לקרוא את הספר) באחד התקשורים מסביר ישוע שכאשר אנו מנסים לברוא אך ורק מהרצון שלנו, מהאגו שלנו מהמח שלנו על ידי חזרה על מנטרות או משפטים, אנו מתעלמים מהטרנספורמציה הפנימית שהיא


התנאי המקדים האמיתי לשינוי.
ניסיון לברוא רק על ידי חשיבה חיובית היא דרך מלאכותית, ופנינו מועדות לאכזבה, כי אז אנו לא בוראים מעומק נשמתנו. ואם כך אכן היה הדבר הרי שכולנו היינו חיים היום בתוך הרצונות שלנו. למעשה בבואנו לברוא מציאות רצויה יותר עבור עצמנו, קבלה עצמית ואהבה עצמית חשובה הרבה יותר מאשר מיקוד במנטרה מסוימת, היות ואנו לא יכולים לברוא משהו שאנחנו לא.
אנחנו יכולים לדקלם אלף מנטרות ולברוא דימויים חיובים רבים בדמיונינו, אך כל עוד הם אינם משקפים את מה שאנו מרגישים בתת מודע, במודע ובעולמנו הרגשי, גם אם נדקלם מהבוקר עד הערב את המנטרות ונדמיין את המציאות הרצויה לנו, הם לא יבראו דבר מלבד בלבול וספק כי אני עובד כול כך קשה וכלום לא קורה.
רגשות כמו כעס מודחק, חסר ביטחון, חוסר הערכה עצמית וכו.. המנהלים אותנו בתת מודע חוסמים אותנו מלמגנט אלינו את המציאות אותה אנו מדמיינים לעצמינו. קבלה עצמית היא סוג של אהבה, אהבה היא המגנט הגדול ביותר לשינויים חיוביים בחיים. קבלה עצמית יכולה להתרחש רק כאשר אנו מאפשרים לעצמינו להסתכל פנימה ואנו לוקחים אחריות על מערך הרגשות שלנו ומבינים את הכוחות המניעים אותנו בתת מודע.

רק כך ניתן להגיע לתחושה אמיתית ועמוקה של קבלה עצמית ואהבה עצמית ומשם הדרך למגנט לעצמינו את הרצונות שלנו היא פשוטה.
לכן עבודה עם מנטרות ודימיון אכן חשובה והיא מרכיב חשוב בתהליך אך היא אינה מספיקה. יש לצלול אל תוך הלב שלנו , להביא ריפוי לעולם הרגשות שלנו, כדי שהמחשבות שלנו אכן יוכלו ליצור לנו את המציאות הרצויה לנו.

זהו שלב הכרחי שכולנו בתקופה זו בה אנו נמצאים צריכים לעבור דרכו. הדרך המהירה ביותר ליצור את המציאות הרצויה לנו היא להיות אמיצים ולקחת תזמן להתבונן פנימה ולשאול את עצמך איזה רגש הקיים בתוכי מונע ממני למגנט את המציאות שאני רוצה.

דבר זה דורש ממך בשלב הראשון כנות מול עצמך לגבי עולמך הפנימי ובשלב השני לבחור לעבוד על אותו רגש ולהביא אליו טרנספורמציה, ריפוי ושינוי. ואז המציאות נוצרת כבר מעצמה במינימום מאמץ מצידך ומקסימום תוצאה.

מאחלת לך שבוע קסום במיוחד


עם הרבה אהבה בלב

שרון כהן


מלווה רוחנית למימוש הפוטנציאל הטמון בך


www.sharonicohen.comמאת:שרוני כהן  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.sharonicohen.com
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים