דף הבית מאמרים כולם מדברים על מדיטציה... תקציר על מדיטצית ראג'ה יוגה- מדיטציה פרקטית לאנשים פרקטים

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

כולם מדברים על מדיטציה... תקציר על מדיטצית ראג'ה יוגה- מדיטציה פרקטית לאנשים פרקטים / BK Jayanti

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
שמונה הכוחות של הנשמהמהי מדיטציה?


מדיטציה היא מצב של הוויה טבעית. באופן מודע או שלא במודע, כולנו חווים מצבים מדיטטיביים מעת לעת. הרגעים שבהם אנו נהנים מהחברה של עצמנו, בהתבודדות; כשאנו מצויים במצב של חלומות בהקיץ; כשאנו שוקעים בתוך החוויה של ההתבוננות ביופי של הטבע – כל אלה הנן צורות שונות של מדיטציה.


הזמנים שבהם אנו מתעוררים בשמחה, חוגגים את מתנת החיים, או לפני שאנו שוקעים בשינה, חשים מוגנים, נינוחים מטופלים. כשבחוץ יורד גשם ואנו נמצאים בפנים במקום חם ונעים והלב חש הכרת תודה – גם אלו חוויות של מדיטציה. כשאנו שומעים מסיקה וליבנו גואה מאהבה וחש תחושת התעלות – גם זו תחושה של מדיטציה.


מדיטציה מזינה את הנשמה, כפי שאוכל מזין את הגוף. זה חיוני עבור כל אחד מאתנו. מסע החיים הינו באופן טבעי אתגר, רצוף במכשולים לאורך הדרך, אך מסע זה הינו נוח ובונה יותר כשדרך המדיטציה מובנות. מדיטציה מגבירה את היכולת שלנו לנוע במסע החיים בצורה מאוזנת, יציבה ושלווה ממש כפי שמערכת טובה של צמיגים משפרת את הנוחות והבטיחות בנסיעה בכביש.


רבים רוצים רק ללמוד להירגע; אחרים מחפשים אחר שליטה טובה יותר במחשבות שלהם. שיטה פופולארית הינה מדיטציית המנטרה, שבה המודט מקבל מילה קדושה או צליל קדוש אשר עליו לחזור עליהם שוב ושוב בקול רם או בשקט במחשבתו.


מדיטציה על סצינות של נוף – שקיעה, זריחה, נוף יפהפה – הינה דרך נוספת להזין את הנפש. כמעט כל אספקט של הטבע יכול להחזיר אותנו לנקודה של רוגע ושלווה.


מהי מדיטציית ראג'ה יוגה?


מדיטציית ראג'ה יוגה היא פשוטה, במובן שהיא איננה דורשת מנטרה, שינון מזמורים, תנוחה מיוחדת או סצינות חיצוניות של יופי. מאידך, יש למדיטציית ראג'ה יוגה, מטרה גבוהה של הפיכת כל אחד מאיתנו לריבון עצמי, שליט של המחשבות והחושים שלו. היא מלמדת אותנו שיש בתוכנו מלכות טבעית, אשר מסוגלת להביא עוצמה ויופי לתוך מערכות היחסים וההתנהגות שלנו. המלכות הזו מתגלה כשאנו מחדשים את המודעות לעצמי הפנימי שלנו ולמהות הקיום שלנו. ראג'ה יוגה מציעה מדיטציה אותה אנו יכולים לשאת בתוכנו, כך שאנו יכולים לתרגל אותה לא רק כשאנו יושבים בשקט, אלא גם כשאנו ממלאים את המחויבויות והמטלות היומיומיות שלנו.


המטרה היא להיות מסוגל לתרגל כוח בחירה על המחשבות והרגשות שלנו כך שהתגובות שלנו לסיטואציות שונות תהינה תמיד חיוביות. ואין זה משנה עד כמה הסיטואציה נראית קשה או עצובה. באופן מופלא תחושות של דאגה, כעס, פחד או חוסר אונים אשר שולטות בחייהם של אנשים רבים, מתגלות כלא נחוצות ומסתבר שההיקשרות שלנו לתחושות אלו הינה חלק מהבעיה. שחרור ההרגלים השליליים הללו של המחשבה ואימוץ אנרגיה חיובית הופך לפתרון בפני עצמו – שכבר שכחנו אותו או שהתעלמנו ממנו באופן משכנע.


כשאנו מעורבים יתר על המידה בעולם הפיזי, אשר מעצם טבעו נתון לשינויים תמידיים, המחשבות והרגשות שלנו מצויים בתנועה מתמדת והמוח לא יכול אף פעם להיות במצב של מנוחה. היכולת ליצור רגעים של שלווה מחזירים אותנו לחלק העדין והנדיב של האישיות האנושית, אשר בשל הקושי והגסות של העולם כיום, הוזנח או נשכח. שלווה, רוגע וכוח המחשבות, חשובים מאד גם לבריאות הפיזית בעולם שבו הפוטנציאל למתח ושחיקה נמצא בכל מקום.


בימים טרופים אלה, בהם לעיתים קרובות אנו שוכחים לטפל בגוף או בנפש, מדיטצה היא דרך לאפשר לכוח הריפוי של האל לשקם אותנו ולהחזיר אותנו לשלמות. כשהנשמה מעריכה את השפע והטוב הפנימי שלה, הגוף שלנו קוטף אף הוא פירות מתהליך זה כשהוא מרוויח עוצמה אשר במצב אחר היתה מתדלדלת בשל סבל רב. כתוצאה מתהליך זה, טיפולים רפואיים, כאשר יש בהם צורך, מניבים תוצאות טובות יותר וחולים מתחילים להחלים מהר יותר. במקרים של מחלות סופניות או זקנה, בהם הגוף כבר לא ראוי יותר למשכן, סביר להניח שהנשמה תעזוב את הגוף בצורה קלה ונינוחה יותר ואפילו בשמחה אם המודעות לא נכלאה בזהות הפיזית החיצונית.


את מדיטציית הראג'ה יוגה של הברהמא קומאריס ניתן לתרגל בכל זמן ובכל מקום. ניתן לתרגל אותה לבד או בהתכנסות רחבת היקף. היא לא דורשת תנוחה מיוחדת, שינון של מנטרות או הוצאות כספיות.


דרך המדיטציה אינה חייבת לנתק אותנו מהזולת, כפי שרבים מאמינים. במקום זאת, השחרור שלנו מהשפעות שליליות, מעצים את היכולת שלנו להיות אנו עצמנו ועל ידי כך לתרום ולשתף פעולה עם אחרים. זה מאפשר לנו לקבל את אהבת האל וחכמתו. זה פותח את ההבנה והתפיסה שלנו, כך שאנו מתחילים לשלוט ברגשות, בתחושות ובמחר שלנו.


מדיטציה אינה דבר קשה והיא אינה עולה דבר. כל מה שדרוש זו התכוונות – הרצון שלנו. אם ברצוננו ללמוד לתרגל מדיטציה, להבין מושגים בסיסיים אחדים ולהשקיע את המחויבות והזמן על מנת לתרגלם, חיינו ישתנו בדרך פשוטה וטבעית מאד.


מתוך הספר God's Healing Power של BK Jayanti

מאת:BK Jayanti  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.bkwsu.org/israel
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים