דף הבית מאמרים הטיפול הומיאופתי בחרדות ופחדים

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

הטיפול הומיאופתי בחרדות ופחדים / ערן אינדיג

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
הטיפול הומיאופתי בחרדות ופחדים

לצערנו כולנו עוברים משברים בחיים. מידי פעם אנו גם צריכים עזרה על מנת להתמודד מולם. מילה טובה, אכפתיות ואנושיות עוזרים לנו במצבים קשים וזה תקין ונורמלי. גם תרגילים עצמאיים (מדיטציה, דמיון מודרך וכולי) יכולים לעזור במצבים מעין אלו.

אולם יחד עם זאת, מצב בו אנו זקוקים לעזרה בתכיפות גבוהה או מצב בו גם אירוע זניח יחסית מעורר בנו קשיים רבים מצביע על בעיה כרונית, ובמילים אחרות, ולמרות שאנו לא אוהבים להשתמש במילה זו – מחלה. לדוגמא: חרדת נטישה, פחד לדבר לפני קהל או פחד מהמוות – כשהם פוגעים בתפקוד שלנו הרי שהם מצביעים על קיומה של מחלה שמקננת בנו.

במצבים אלו הניסיונות העצמאיים (תרגילי מחשבה) והחיצוניים (הקשבה, ייעוץ, מילה טובה) לא מצליחים לפתור את הבעיה, המטופל נזקק לתמיכה שוב ושוב והוא דומה לאדם צולע המסוגל להלך רק בזכות קביים וברגע שהקביים נלקחות ממנו הוא קורס. לצורך העניין לא משנה אם הקביים הם מדיטציה חמש פעמים ביום, שיחה דו שבועית עם פסיכולוג או תרופה נגד חרדות, המטופל תלוי באותם קביים ומתקשה לתפקד בכוחות עצמו.

הטיפול ההומאופתי מנסה לחזק האדם כך שיהיה מסוגל לצעוד בכוחות עצמו, לא תרופה יום-יומית כי אם תרופה חד פעמית (לעיתים יש לחזור על התרופה אבל בדרך כלל בתדירות של פעם בחודש או אפילו פחות מכך) שתלמד את הגוף כיצד ללכת.

הטיפול ההומיאופתי מתבצע לפי עיקרון הדומים. לדוגמא, לאדם הסובל מעצירות ניתן תרופה הגורמת לעצירות וכך נרפא אותו. כמובן שהתרופה צריכה לדמות את כלל המחלה ממנה האדם סובל ולא רק צד אחד שלה. דוגמא יותר מדויקת: אדם שסובל מעצירות, עצבנות ורגישות לקור יקבל חומר שגורם לכל שלושת הסימפטומים האלה יחדיו. במקרה הזה, כנראה Nux-vomica.

במקרה של אדם הסובל מחרדות חברתיות נצטרך להבין את המקרה בכללותו, קווי אופי כללים וסימפטומים נוספים לפיהם יש להתאים את התרופה. היה וטעינו בבחירת התרופה - לא נראה התקדמות אצל המטופל ונצטרך למצוא תרופה אחרת, מתאימה יותר.

אנלוגיה מסוימת לשיטה ההומיאופתית נמצאת בתרפיית הגשטלט בה משחזרים את החוויה הטראומטית אשר הייתה לאדם ומייצרים עבורו חוויה מתקנת . לדוגמא: מאדם הסובל מפחד מכלבים נבקש שידמה סיטואציה בה הוא נתקל בכלב, עוזר אומץ, עובר ליד הכלב ומצליח לנצח את הפחד.

ניתן לזקוף לזכות שיטה זו הצלחה במקרים רבים אולם חסרונה של גישת הגשטלט הוא בכך שהיא מתאימה את הטיפול רק לפי הסימפטומים הנפשיים וגם אז לא לפי כולן. אם למטופל הסובל מתסמונת פוסט טראומטית יש בריחת שתן או שהוא מאוד גאוותן, הגשטלט יתקשה לקחת זאת בחשבון. בהומיאופתיה לעומת זאת, כל סימפטום, פיזי ונפשי כאחד, נלקח בחשבון לצורך קביעת התרופה.

לעיתים, הסובלים מבעיות חרדה מביעים חשש מתהליך הריפוי עצמו, הפחד לאבד את האישיות לטובת התיישרות לפי הנורמה המקובלת.

חשש זה הינו מובן ומוצדק, אין דבר שמייחד אותנו בני האנוש יותר מתכונות האופי שלנו, אם נצטרך לוותר עליהן הרי שויתרנו על חלק מהווייתנו ואצל מטופלים רבים הנוטלים תרופות פסיכוטיות (אבל לא רק) אנו רואים לעיתים מצב בו המטופל כביכול בסדר אבל משהו בו כבוי.

מטופלת הסובלת מהתקפי חרדה ונוטלת רמוטיב (Remotiv ) אמרה לי לאחרונה כי מאז שהיא לוקחת רמוטיב "אני מרגישה שיש חומה עכשיו, סף הריגוש שונה, הפסדתי משהו, זה לא אני, זה שינה את האני שלי.... גם כשמתרגשת אני לא בוכה, הכדורים מונעים ממני לבכות".

המטופלת החליטה לוותר על חלק מאישיותה בכדי למנוע את התקפי החרדה אולם טיפול הומיאופתי מוצלח יכול לשחרר אותה מסבלה, לא במחיר של ויתור על חלק מהאישיות שלה כי אם דווקא על ידי העצמתה.

המחלה היא שמגבילה את יכולתו של האדם להתפתח ולחיות חיים בעלי משמעות והסרתה של המחלה מאפשרת לנו לנסות ולהגשים את המשמעויות העליונות של קיומנו.

ערן אינדיג, הומאופת קלאסי מוסמך
מאת:ערן אינדיג  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.eran-homeopat.com
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים