דף הבית מאמרים הקול לטובה

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

הקול לטובה / מרב קלין

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
כשהקול לטובה

האר"י הקדוש ז"ל אמר, שלנשמה יש איבר שדרכו היא מבקשת לבטא את עצמה ולהנכיח את קיומה בעולם. במסע האישי שלי, בו אני מבקשת להתחבר יותר ויותר לנשמה הזאת שבי, למהות הפנימית והאמיתית שאני, אני מוצאת הסכמה מלאה לאמירה של האר"י, שאיבר זה הינו הקול.

ככול שפיתחתי את ההקשבה והרגישות לקול שלי, הרגשתי את השינויים שבו, ואת מה שהם מאותתים לי. שמעתי מול אילו מצבים ומפגשים הקול שלי רגוע, פתוח, נעים, ומול מה הוא מרגיש "תקוע" ובכך מסמן לי שאני מכווצת, לא נוחה. הרגשתי אותו כשאני מדברת, כשאני שרה וגם כשאני שותקת.

ברצון לחקור את המסרים שמושמעים דרכו, פגשתי ספרים מרתקים ומורים מופלאים (תודה מיוחדת לרותי בר שלו ולעמית כרמלי) ושוב ושוב חזרתי להבנה שהמורה הטוב ביותר זה הקול שלי עצמו, שרק מבקש ממני להקשיב עוד ועוד ולהרחיב את המשמעות של המילה הקשבה-


להקשיב לנשימה, שממנה מתחיל הקול והכול. להקשיב לגוף, לכלי שלי, שרק כשהוא רפוי וריק ממתחים וכיווצים מאפשר לקול לזרום ממנו במלאות ורכות. להקשיב למחשבות ולסיפורים שיש לי על הביטוי וההבעה האישית שלי. לשמוע את השירה שבי, ויחד איתה לשמוע את השופטת הפנימית- איך אני נשמעת ? יותר טוב ממנה ? פחות טוב ? הם רוצים בכלל להקשיב לי ? אני מקצועית מספיק ? מדויקת ? טובה ? ועוד הצפות של השוואות, ניתוחים, מחשבות... ואני מתבוננת ומבינה יותר ויותר שהן רק מפצלות ומרחיקות אותי מהנוכחות של האישה ששרה. במקום להיות עכשיו בשמחה וחיבור להבעה שיוצאת ממני, אני מנתקת את עצמי ובכך גם משתקת את הקול המלא שיכול לצאת מתוכי.


ואפשר להבחין בזה בכול עשייה. הרי ברור לכולנו שכול פעולה שאנחנו נמצאים "לידה" ולא לחלוטין בתוכה, נבצע פחות טוב. והקול שנמצא איתי ובי כול הזמן, מבהיר בצורה כול כך עדינה ונשמעת מתי אני ליד ומתי אני כאן."מעגל נשיר" מאפשר להיפגש עם הפער שיש לכולנו בין מה שאנחנו מאפשרות לעצמנו לעשות כשאנחנו לבד (מי לא שרה במקלחת ? מי לא מזמזמת לעצמה בנסיעה ברכב ?) לבין היכולת שלנו להביא את עצמינו בתוך קבוצה. מתחילות לשיר, וישר עולה הבושה.. המבוכה... ההשוואות... השיפוטיות.. ועוד פחדים ודאגות. פתאום אנחנו שומעות את עצמנו אחרת. מזייפות, מבולבלות.. שיקוף מעולה למצבים אחרים בהם אנחנו בהבעה חלקית, או בצורה שמזייפת את האני האמיתית שלנו, את הניגון שאנחנו.

לכול אחת מאיתנו יש ניגון פנימי. שנשמע רק בה וממנה. בשירה משותפת עולה התרגשות ושמחה גדולה. אנחנו מרגישות את ההרמוניה ואת האהבה לניג"ון של קול אחד ואחת- החיבור בין הנפש הגוף והנשמה. ומי שחוותה את ההתמסרות לניגון הזה מכירה ומוקירה את תחושת העילוי והתרוממות הרוח.

אני מניחה שעולות בכן מחשבות כמו "אבל אני לא יודעת לשיר" או "אין לי קול יפה".. אז נכון שלא כולנו בורכנו באיכויות קוליות שיועידו אותנו לכבוש במות, אבל בכול אחת קיימת המוזיקה. בכול אחת קיים הקצב, הצליל, והחיבור למימד הגבוה שהמוזיקה יוצרת.

ובכול סדנה אני מתרגשת לגלות איך עם פיתוח ההקשבה והשקטת הפחד להיות ולבטא, אנשים מגלים שהקול שלהם יותר נעים ו'מסוגל' ממה שהם חשבו. וזאת מתנה שמשפיעה על עוד תחומים בחיים- כשאת מתחברת לביטוי האישי שלך ולמוזיקה שבך ואת שוברת עוד רעיון שיש לך על עצמך, את מגלה יותר ויותר ש"אחרי הכול את שיר" והחיים הם מנגינה יפה והרמונית, אם רק מקשיבים לצלילים הקיימים ומשמיעים את עצמנו בתוכן.

מרב קלין


זמרת ומנחת סדנאות.


מעבירה ערבי שירה, "מעגלי נשיר" ומפגשים אישיים וקבוצתיים לריפוי והתפתחות דרך שירה וקול.


לתגובות ויצירת קשר klinmer@gmail.com

מאת:מרב קלין  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים