דף הבית מאמרים מזל אריה בראי הקבלה

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

מזל אריה בראי הקבלה / מזל אהרוני

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
אב הוא החמישי במניין החודשים שאנו מונים מיציאת מצרים- חודש ניסן. מזל ו אריה. האריה- רמז לעם ישראל עליו נאמר "עם כלביא יקום וכארי יתנשא". גם משמעות שמו הערבי של חודש אב- "סאבע", פרושה אריה. הכוכב השולט על מזל אריה הוא השמש. המעניקה מזוהרה הזהוב ומקרינה על כתר מלכותו של מלך החיות. מזל אריה- מייצג תכונות של מנהיג, אינדיבידואליסט, מספר 1, עצמאי, מוביל, מסמל מטרות ומגשימן. "ארי יהודה", החזק הוא ניגוד מוחלט למורכבות, לקשיים ולחולשות, שמסמל חודש אב, חודש עצוב של חורבן ויגון בצד התחדשות וגאולה. ראש חודש אב הוא תענית צדיקים, יום מותו של אהרון הכוהן, משנכנס אב ממעיטים בשמחה! אולם, סמלו האסטרולוגי של החודש, האריה, וכוכב השמש מסמל את הגאולה, האור, האנרגיה, והתקווה...

השם אב הוא שמו הבבלי של החודש. במסורת היהודית נוהגים לכנותו גם "מנחם אב" על שם הנחמה, שמייחלים לה לאחר החורבן, שארע בחודש זה. יש אומרים שזהו רמז: "מנחם אב, כלומר, עתיד הקדוש ברוך הוא לנחם. האותיות א"ב שמגילת איכה נאמרה בהן". אחרים סבורים, שבמילה "מנחם" מוצפנות אותיות שמו של המשיח, שעתיד לגאול את עם ישראל.

יש מפרשים הרואים בשם אב סמל לחורבן, כמו אב שקיבל על עצמו תפקיד להעניש את בניו, בני ישראל שחטאו. לטובתם הוא צריך לחנכם, ללכת בדרך הישר, שנאמר "חושך שבטו שונא בנו". על מנת "לפצותו" ניחמו אותו והבטיחו לו שהמשיח ששמו "מנחם" ייוולד ביום החורבן ושיום החורבן ישמש לעתיד, כיום מועד . משום כך נקרא גם החודש בשם מנחם-אב. בחודש אב נשרף בית המקדש, בראש חודש אב חל יום ההילולה לזכר אהרון הכוהן ובנו אלעזר. מהיום הזה מתחילים תשעה ימים מיוחדים, הימים האחרונים של תקופת בין המייצרים. הם מאופיינים בדין קשה יותר משאר ימי בין המצרים. מאז שהחריבו את בית המקדש, נוהגים יהודים לקשר את התקופה הזו עם החורבן, ולכן מקובל להתאבל על החורבן, ולהרהר בתשובה.

מבחינת הקבלה חודש אב - אב בחכמה. מתקשר עם ספירת החכמה הנקראת אב, ממנה נוצר כל השפע לעולם. למרות כל החורבן והקושי שמסמל החודש יש לראות באותו חורבן כמי שמבטא ירידה לצורך עלייה, להתחיל מחדש ולהסתער על מטרות ויעדים כמו אריה שואג, מנהיג שועט קדימה. השפע שמציעה ספירת החכמה - אב, להתחיל מ - א' ולהתקדם ל - ב' ומשם השמים הם הגבול.

חודש אב הוא תקופה מיוחדת. במשך חודש זה עומדים לרשותנו אמצעים ועזרים רבי עוצמה לשליטה בגורל וסילוק הכאוס, על ידי חיבור חזק לכוח אור הבורא. בתשעת הימים שמראש חודש אב עד תשעה באב, נהגו, ועדיין נוהגים, היהודים לא לשתות יין, לא לאכול בשר בימי חול, לא להתרחץ, ולא לכבס בגדים, לא לובשים בגדים נקיים ומכובסים וממעיטים בכל דבר המביא שמחה. היום העצוב ביותר הוא תשעה באב, האסון הגדול והנורא ביותר בתולדות עם ישראל - בו נחרב בית המקדש. יום תשעה באב הוא יום צום.

בליל תשעה באב מדליקים נרות, בבית הכנסת הופכים את הספסלים ויושבים על הארץ, ומתפללים תפילת ערבית במנגינה עצובה, אחרי התפילה קוראים את מגילת "איכה". מגילת "איכה", נכתבה ,על ידי הנביא ירמיהו, בזמן החורבן בירושלים. עוד לפני החורבן שכנע ירמיהו את היהודים לחזור בתשובה. הם לא שמעו בקולו, ולעגו לו. הוא ביקש מהם לתקן את התנהגותם. כששום דבר לא עזר. ראה ירמיהו את האסון הגדול, היהודים הלכו לגלות וסבלו צרות צרורות. ישב ירמיהו ובכה, וצערו היה גדול. בעודו מקונן, הורוסקופ כתב את מגילת איכה, בה הוא מתאר את הצער והייסורים שבאו על היהודים בזמן החורבן. בסיפא הוא ציין: "השיבנו הורוסקופ השם אלך ונשובה חדש ימינו כקדם". לזכר החורבן, וקינתו של העם בוכים ומקוננים על חורבן בית המקדש, ומעודדים עשיית מצוות, שעל פי האמונה הרווחת מוסיפה לבנה לבניין בית המקדש, שיבנה במהרה.
מאת:מזל אהרוני  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.horoscop.co.il
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים