דף הבית מאמרים נינוחות מלאה במצכים מכאיבים/קנדיס או'דנבר

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

נינוחות מלאה במצכים מכאיבים/קנדיס או'דנבר / קנדיס או'דנבר

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה


רבים מאיתנו חשו לפעמים מוצפים במצבים מצערים מאוד. מצבים בהם איננו יכולים לסבול את הכאב והסבל ואנו ממשיכים לחפש אחר דרך מוצא מהיסורים של מצבים מכאיבים אלו. ייתכן שדרך המוצא מעולם לא תוארה לנו בפשטות.

כאשר אנו נחים כמודעות, אנו מוצאים דרך מוצא. אנו מגלים את מהותנו שאינה מושפעת מכל מצב רגשי. כאשר אנו מביטים בעיניים בוחנות, אנו יכולים לראות שכל מה שקורה בחיינו, אפילו אם באותו רגע נדמה לנו כטרגדיה נוראית, אינו יכול לשנות באמת את המודעות שלנו בשום צורה. המודעות יציבה לגמרי, לעולם אינה משתנה. בגילוי זה אנו מוצאים חופש אמיתי – וחמלה רבה לעצמנו ולאחרים. אנו מוצאים את התבונה חסרת המאמץ המאפשרת לנו לדעת כיצד לשמור על עצמנו ועל הכוכב שעליו אנו חיים. אנו מגלים את הטוּב האנושי הבסיסי שלנו. זה מה שמציע לימוד ה-Great Freedom.

שליטה במצבים מכאיבים אינה באה מטיפוח מצבים חיוביים או מהחלפת מצבים שליליים במצבים חיוביים. שליטה אמיתית באה מתוך כך, שנניח לתודעה לנוח במודעות הטהורה, אשר היא עצם מהותה, ואז נראה את כל מה שמופיע כביטוי של מודעות זו. התודעה שלנו נבונה ומועילה באופן טבעי והיא בלתי נפרדת מהמודעות הטהורה, הבלתי מוגבלת והנצחית. כאשר אנו מנסים תוך שליטה לפקח על התודעה בניסיון להתאים או לצנזר את מה שמתרחש בתוכה, אנו מנתקים את עצמנו מהטבע השליו, השמח והמועיל הטבוע בנו. כל ההופעות, בין אם אנו מתארים אותן כמכאיבות, שליליות או חיוביות, הן אך ורק האנרגיה הדינמית של המודעות ותו לא.

מאחר והן עשויות מאותה המודעות, כל ההופעות שוות ומאחר והן הופעות חולפות ודמויות חזיון תעתועים, אשר אין להן מציאות עצמאית, אין שום דבר שנרוויח מהן או שנפסיד בעקבותיהן. במקום להתנגד או לחשוק בהופעות אלו או לנסות לשנות אותן בכל דרך שהיא, אנו פשוט סומכים על המודעות כאשר הן מופיעות ומכירים בכל הופעה כמודעות הטהורה, אשר היא המהות של קיומנו.

ברגעים קצרים של מודעות, כל נקודות המבט מתפוגגות – אך לא דרך הפיכת נקודות מבט שליליות לנקודות מבט חיוביות. שום דבר בנוגע אלינו אינו צריך להשתנות! כאשר אנו שומעים לראשונה על כך שאיננו צריכים להיפטר מהמחשבות ומהרגשות השליליים, אנשים רבים חושבים: "איך זה יכול להיות? אם רק אניח למחשבות ולרגשות שלי להשתולל, אהפוך לפרא אדם! כולם יגלו מי אני באמת!" אך כאשר אנו מתחילים לרכוש ביטחון במודעות, איננו הופכים לפראי אדם, אלא אנו מתחילים לגלות שלווה עמוקה אשר היא הטבע שלנו – וככל שאנו ממשיכים לנוח, אנו מתחילים לבטא ולהפגין תבונה הנובעת מכך ששום דבר שמופיע אינו יכול להסיח אותנו. כל המחשבות והרגשות, יהיו מה שיהיו, לא יטרידו אותנו יותר.

כאשר אני מדברת על מצבים מכאיבים מאוד, אינני מדברת כפילוסופית; אני מדברת כמישהי שחוותה מצבים רגשיים קשים ומטרידים מאוד. במשך שנים ניסיתי להתגבר על המחשבות והרגשות המכאיבים שלי דרך כל מיני אמצעים: הישגים, פילוסופיה, פסיכולוגיה, הבנה אינטלקטואלית, תפילה, בילויים עם חברים, סקס, אלכוהול ומריחואנה, אם לציין את העיקריים שבהם. אולם, כאשר מצאתי את עצמי לפני עשרים ושבע שנים במצב מטריד במיוחד, אף אחת מגישות אלו לא עבדו יותר. הייתי במצב של פחד בלתי-ייאמן ולא יכולתי למצוא נחמה באף אחת ממערכות האמונה או הפתרונות שעליהן נהגתי להסתמך לפני כן. לא מצאתי הקלה בשום דבר שאי-פעם למדתי, בשום טכניקת עזרה-עצמית או באף אדם שהכרתי.

באמצע המשבר הזה, איכשהו גיליתי, שבבסיס כל המצבים הרגשיים הכואבים נמצא חלל טהור, אינסופי ונרחב אשר הוא לגמרי חופשי מסבל. באותו זמן לא ידעתי כיצד בדיוק לתאר את ההבנה הזאת; פשוט ידעתי שמנוחה בחלל זה הביאה להקלה מיידית מהכאב. למעשה, ככל שנחתי שם, כך ראיתי יותר שזה הביא לאותה הקלה בכל החוויות, בין אם חיוביות או שליליות. ההקלה הייתה בלתי נפרדת ממה שהופיע; היא הייתה השורש של ההופעה וכללה את ההופעה. ככל שנחתי כהקלה זו, כך תחושה חמימה של הקלה התחילה לחדור לכל. בהדרגתיות גיליתי את היכולת להיות בכל המצבים ללא שום עכבות ולהשאר בנינוחות מלאה ולא משנה מה קרה. זה הוא הזרע שכעת צמח להיות לימוד ה-Great Freedom.
מאת:קנדיס או'דנבר  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:Http://www.greatfreedom.org/israel.html
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים