דף הבית מאמרים היו עדינים עם עצמכם

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

היו עדינים עם עצמכם / קנדיס או'דנבר

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
כאשר אנו נחים כתבונה והאהבה, אשר הן הבסיס של הכל, אנו מסיימים את המלחמה בתוכנו, והופכים מלאי חמלה לעצמנו ולאחרים בטבעיות ובדרך לא מאולצת. יותר ויותר אנו רואים את כולם בעיניים טובות ואדיבות.


דרך שימור המודעות, אנו מגלים שאנו חיים את חיינו בשמחה, בחברותיות, באיכפתיות ובדאגה לעצמנו ולאחרים. איננו צועקים וצורחים על עצמנו בקשר למחשבות והרגשות שלנו, ובכך שאנו לא עושים את זה יותר, איננו עושים את זה לאחרים. גם אם מישהו עשה מעשה נוראי, כאשר אנו מסתכלים עליו, אנו מכירים בראש ובראשונה שהוא פעלו מתוך נקודות המבט שלו, בדיוק כפי שאנו היינו פועלים כל חיינו. אנו מסוגלים להבין שבמידה והיו לנו אותן נקודות המבט, היינו מתנהגים בדיוק כפי שהוא התנהג.

ארצה לבקש מכם פעם נוספת להיות עדינים עם עצמכם ועם אחרים. כאשר אנו מסוגלים להסתכל על אחרים בדרך עדינה זו, אנו יודעים מה מניע אותם לפעול, מכיוון שלמדנו מה מניע אותנו. האם הכוונה היא שנשב בחיבוק ידיים ונניח לאנשים לרצוח ולהזיק ולעשות את כל מה שבא להם לעשות? לא, לא זו הכוונה כלל וכלל. המודעות מתגברת על כל שליליות בעזרת ההשקפה המאוזנת של התבונה. הכוונה בכך היא, שמערכת היחסים העיקרית שלנו עם כולם היא מתוך טבעה המושלם מעצמו של המודעות, מכיוון שדרך מנוחה טבעית אנו רואים שכולנו נוטלים חלק בסדר הטבעי של הכל. אין צורך להתאמץ על מנת להכיר בכך. הכל נינוח לגמרי, ולא חשוב מה הוא.

כאשר הנינוחות של קיומנו נהיית לנו יותר ויותר ברורה, אנו יודעים מהי אהבה. אהבה ונינוחות הן שוות וזהות. אהבה היא הטבע האמיתי שלנו. נועדנו לאהוב אחרים ואת עצמנו מבלי לשלול שום דבר. לא צריך לתמרן, לשדל או לשנות שום דבר. רבים מאיתנו למדו שעלינו לשפר את עצמנו במשך כל חיינו ושעלינו לעבוד על כך במרץ, מכיוון שהטבע הבסיסי שלנו פגום. אלו הם דברים שגם אני למדתי, אך בסופו של דבר גיליתי שהאמת שונה מאוד: גיליתי שהמודעות לעולם לא הייתה פגומה בשום צורה, ושרגעים קצרים של מודעות, החוזרים ונשנים פעמים רבות, נהיים אוטומטים.

לעולם לא יכול להיות שלום בעולם, עד שלא יהיה שלום פנימי. רק כאשר אנו, כבני אדם, נחליט לחיות בשלום עם כל ההופעות המנטליות והרגשיות שלנו ולסיים את המלחמה בתוכנו, נוכל לבטא שלום כמין האנושי כולו. כמובן, שזה יהיה נפלא, וכולנו נשמח לראות את זה, אך איך מתחילים עם זה? זה לא מתחיל בדיפלומטיה בין אומות, ואי אפשר להשיג זאת דרך אידיאולוגיה פוליטית. זה מתחיל באנשים יחידים האומרים: "זה הוא מי שאני באמת, ואני מתכוון לקחת אחריות לחיות ככזה. אני מתכונן למצוא שלום בתוכי באמצעות הסתמכות על המודעות ולקיחת אחריות על גילום וביטוי השלום הזה על בסיס יומי."

אני יכולה להבטיח לכם שבעקבות החלטה נחושה זו משהו נפלא באמת ייפתח בפניכם. כאשר אנו נחים כתבונה, אשר היא הבסיס של הכל, אנו מסיימים את המלחמה בתוכנו, והופכים מלאי חמלה לאחרים בטבעיות ובדרך לא מאולצת – דרך אשר איננו צריכים לטפח, הזורמת ונוגעת בכולם. יותר ויותר אנו רואים את כולם בעיניים טובות ואדיבות.

דרך נוספת לתאר זאת היא לומר, שכאשר אנו נחים, אנו נחים כאהבה. אהבה כבר קיימת בתוכנו; היא מה שאנחנו באמת והיא מחברת אותנו עם כולם ועם הכל. באהבה אין שום הפרדה, ובאהבה זו קיים חוף מבטחים של ביטחון ונינוחות עצומים ומלאים. מתחילת חיינו חיפשנו תחושת ביטחון, נינוחות ואהבה מנותני החסות שלנו, מבתינו ומנסיבות חיצוניות, אך מעולם לא מצאנו ביטחון או נינוחות שניתן היה לסמוך עליהם בצורה מוחלטת. די מהר התחלנו לחפש במקומות אחרים, כמו רומנטיקה, אוכל, כסף, עבודה וכן הלאה, אך הביטחון והנינוחות איכשהו תמיד חמקו מאחיזתנו. דרך מנוחה אנו מגלים שהטבע של קיומנו הוא הביטחון המוחלט והאהבה המוחלטת אחריהם חיפשנו. עד לרגע שבו ננוח בבסיס זה, החיים יהיו מלאים באי וודאות.
כל מה שאנחנו מחפשים אחריו בכל מקום אחר, קיים כבר בתוכנו. רק דרך מנוחה חוזרת ונשנית, שוב ושוב, אנו מכירים בכך, ואנו מגלים את הביטחון והנינוחות האמיתיים אותם חיפשנו תמיד.
מאת:קנדיס או'דנבר  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:www.greatfreedom.org/scheduleisrael.html
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים