דף הבית מאמרים דלקות אזניים חוזרות

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

דלקות אזניים חוזרות / עדי ברומר

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
דלקות אוזניים חוזרות
דלקת אוזניים היא מחלה נפוצה בילדים ותינוקות. ידעתם שכ- 35% מהילדים שמגיעים לרופא בגלל חום, סובלים גם מדלקת אוזניים? רוב הדלקות הן באוזן התיכונה, או בשמה הרפואי- Otitis media, על כן נתמקד בה במאמר זה.

דלקת אוזניים מופיעה בד"כ בשנים הראשונות לחיי התינוק- בין גיל 0-3. (לאחר גיל 5 שכיחותה פוחתת).

.הסימפטומים הקלאסיים לדלקת אוזניים הם ילד שמתחיל להשתעל, להיות מנוזל, להעלות חום, להגיב בחוסר שקט ולהראות סימנים של כאב למרות שבמקרים מסוימים הדלקת יכולה להופיע גם ללא חום או חוסר שקט.
הסכנה בדלקות אוזניים היא שהן עלולות להיות קשות ומסוכנות בנוסף לסבל הרב שהן גורמות לילדים. במקרים קשים שמיעתו של הילד נחסמת, ועקב כך יהיה פיגור בתפיסת השפה שלו ובדיבורו.

ממה נוצרת דלקת אוזניים בילדים?

גורמים סביבתיים שעלולים להעלות את שכיחות דלקות האוזניים בילדים:
- קזאין- שנמצא במוצרי חלב- מגרה את הריריות והן מפרישות ריר. תינוק אינו יודע לקנח את אפו והריר יוצר דלקת באוזניים.
- בננות, בוטנים, מוצרי בוטנים- שמגרים גם הם את הריריות
- עישון בקרבת הילד- עישון בסביבת הילד, במיוחד אם מדובר בילד רגיש, מעלה את הסיכון ללקות בדלקת אוזניים.
- מציצת מוצץ שעות רבות
- שתייה בשכיבה- בגלל קשר אף-אוזן-גרון- בשכיבה הילד קיימת סכנה שהנוזלים ייכנסו למעבר אחר וייצרו זיהום.

מהם נוזלים באוזניים?

פעמים רבות במצב של דלקות אוזניים חוזרות או אחרי דלקת אקוטית וחריפה באוזן, מצטברים נוזלים באוזן התיכונה מאחורי עור התוף (SEROUS OTITIS MEDIA), שמעלים את הסיכון לדלקות חוזרות כיון שהם מהווים מצע טוב ותנאי מחיה לחיידקים. אם אינם עוברים מעצמם הם עלולים לפגוע בשמיעה ועקב כך לבעיות בהתפתחות השפה אצל הילד. במקרה זה מציעה הרפואה הקונבנציונלית ניתוח צינוריות שמנקז את נוזלי האוזן.

תשובתה של הרפואה הקונבנציונלית לטיפול בדלקות אוזניים חוזרות:
טיפול אנטיביוטי מונע או ניתוחי "כפתורים". במקרים חמורים במיוחד ניתוח החדרת צינוריות שאמור לנקז את הנוזלים שנוצרים בעקבות הדלקות.
הבעיה היא, שטיפול אנטיביוטי מונע אינו נעים לילד, מעלה את הסיכון לעמידות בפני אנטיביוטיקה, ומחליש את מערכת החיסון. טיפול לתקופה ארוכה מעלה את הסיכון לקנדידה* בעתיד.

ניתוח "כפתורים"- ניתוח בו מנקרים את עור התוף, כדי ליצור מעבר החוצה של הנוזלים ולמנוע את הצטברות הנוזלים בחלל האוזן. ניתוח כפתורים הינו הליך שאינו נעים לפעוט, וקורה שהנוזלים ממשיכים להיווצר...

בעזרת טיפול הומאופתי, ניתן למנוע סבל רב מהתינוק, כבר מדלקת האוזניים הראשונה!!! ניתן להימנע ממתן אנטיביוטיקה שוב ושוב וכך לעזור לילד להחלים מהר יותר, ללא הצורך להיטרטר הלוך ושוב, לבזבז זמן, כסף וסבלנות ללא הביטחון שבכך ריפאנו את המחלה.

כיצד ההומאופתיה מרפאת את דלקת האוזניים?

ההומאופתיה מחפשת את שורש המחלה- כלומר ממה הכל התחיל. פעמים רבות זה התחיל ממצב שהיווה סוג של טראומה לילד- מעבר מסגרות (כניסה לגן, מעבר דירה), חרדת נטישה (גם אם לא הייתה נטישה בפועל, והוא פירש מצב מסוים כנטישה), אלרגיה למזון מסוים ועוד.
מתן הרמדי ההומאופתית יתבסס על מידע זה בתוספת להתייחסות לאופיו של הפעוט, אופי ההיריון וכו'.
כך ניתנת רמדי אחת ייחודית שתתאים לו ביותר, ולאחריה יהיה שיפור לא רק בדלקת האוזניים, אלא גם תחומים אחרים בחייו, באם אינם מאוזנים: שינה, תיאבון, מרץ, שלווה ועוד. זאת משום שההומאופתיה באה לטפל בטראומה שהתחילה את דלקת האוזניים, ולא להעלים רק את הדלקת.
יכול להיות שבימים הראשונים תהיה הפרשה מהאוזניים- אין צורך להיבהל מזה. מדובר בהתנקות של הגוף, שלאחריה יהיה שיפור רב בדלקת.

לדוגמה, טיפלתי בילד בן 5, שקיבל דלקת אוזניים ביום הזיכרון לשואה. מסתבר, שפחד מאד מצפירות, ולא עזרו כל ניסיונות משפחתו להרגיע אותו. 10 דקות לאחר הצפירה החלו כאבים באוזן ימין. ניתן לראות במקרה זה את הקשר בין גוף לנפש: כיון ששמע את הצפירה למרות שניסה להימנע מכך ופחד ממנה, קיבל דלקת אוזניים. בטיפול ההומאופתי התייחסתי לכך שהוא פוחד מצפירות, מחפש את קרבת אימו כל פעם שחש בסכנה ומעדיף להיות בבית רוב שעות היום- שם חש ביטחון. מנה חד פעמית של רמדי הומאופתית שמייצרים מצדף, (Calc), הביאה לריפוי מלא של הדלקת תוך כ-4 וחצי שעות. (ולא שבוע כמו בטיפול אנטיביוטי).

יתרונה של ההומאופתיה הוא שהיא מחזקת את מערכת החיסון אצל ילדים, ובכך יכולה לרפא ולמנוע את חזרתה של דלקת האוזניים אחת ולתמיד. בכך נמנע הצורך בניתוח או באנטיביוטיקה. תינוק מגיב מהר מאד לטיפול הומאופתי כיון שעדיין לא עבר דיכוי של אנטיביוטיקה או לחצי החיים, כך שאין גורמים רבים שמפריעים לפעולת הרמדי ההומאופתית. הטיפול ההומאופתי אינו כרוך בתופעות לוואי ואי נעימויות לילד.

פעמים רבות לא יהיה צורך נוסף בתרופות, כי הדלקת תירפא, האוזן תפסיק להפריש נוזלים והדלקות לא יחזרו לתקופה ארוכה מאד, אם בכלל. אולם הטיפול ההומאופתי אינו בא להחליף ביקורים אצל רופא המשפחה, שמאבחן את מחלת הילד. ההומאופתיה מטפלת ברוב המחלות, אך את אבחונן עושה הרפואה הקונבנציונלית, ומעקב אחרי מטופלים רצוי שייעשה בידי רופא קונבנציונלי ולא רק הומאופת.

לסיכום, במצבים של דלקת אוזניים שחוזרת על עצמה, כדאי לנסות טיפולים שאינם כרוכים באנטיביוטיקה. דלקת אוזניים שחוזרת שוב ושוב מוכיחה שהאנטיביוטיקה לא עבדה מספיק טוב. ההומאופתיה עוזרת לפתור את בעיית דלקת האוזניים לתמיד, ומונעת ניתוחים מיותרים כמו ניתוח כפתורים.
אשמח מאוד לתגובותיכם ושאלותיכם בנושא המאמר

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*קנדידה- שמר הנמצא במערכת העיכול שלנו ומתרבה כאשר מערכת החיסון נחלשת. התרבות הקנדידה בגופנו גורמת ליציאה מאיזון ופגיעה בתפקודים רבים בגופנו כגון בעיות עיכול, חולשה, עייפות תמידית, אסטמה, פסוריאזיס ועוד.
לשאלות ותגובות ניתן לפנות אלי ב:
0528983860
עדי ברומר
adi@brumer.us

מאת:עדי ברומר  
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים