דף הבית מאמרים "מהו השופט הפנימי" - ראיון עם סמבהבו- מתוך Wellness Aug07

הפוך לדף הבית הפוך לעמוד הבית   הוסף את meditation.co.il למועדפים שלך הוסף למועדפים
Meditation.co.il עמוד הבית
הזנת תכנים
פרסום באתר
יצירת קשר

רוחניות

,

יוגה

, צמיחה אישית,

מדיטציה

...   מעוניינים לקבל מידע נוסף? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו.
חיפוש באתר
קישורים מומלצים
סוגנדו
לימודי רפואה משלימה
מהי הארה
תטא הילינג
אומ מרכז מדיטציה
יוגה ישראל
כל הקישורים
+ הוספת קישור
קטעי וידאו

"מהו השופט הפנימי" - ראיון עם סמבהבו- מתוך Wellness Aug07 / סמבהבו

הוספת תוכן לאתר
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר   גרסת הדפסה
"מהו השופט הפנימי" - ראיון עם סמבהבו- מתוך Wellness Aug07

השופט הפנימי הוא דפוס חשיבה שנוצר בילדות המעריך אותנו ואת התנהגותנו. בתור ילדים אנו מפנימים את האמונות של ההורים והמורים, כיוון שאנו צריכים להגן על עצמנו בדרך כלשהיא כדי לתפקד בחברה, בבתי הספר, ובמשפחה. יש לנו קודים רבים כיצד להתנהג וכיצד לא.
באופן עקרוני התהליך נמשך כארבע שנים, לאחר ארבע שנים מסתיימת ההתניה ונשארת לאורך חיינו; אלא אם אנחנו עושים משהו בנידון.

לא שזה יוצר בעיה. אדם המתנהג על-פי דרך חיים סטנדרטית, בעבודה קבועה אינו מותקף בקלות ע"י השופט הפנימי. יש לו סוג של שגרה, הוא מזוהה עם עיסוקו, וככזה, השופט הפנימי אינו מתעורר בו.

עד שהוא עובר משבר.
אשתו עוזבת אותו, בנו אינו מתקשר איתו, הוא מפוטר.
אז הוא מתחיל לבדוק את אורך חייו.

איך לטפל בזה?
ראשית, זה הכרחי להיות מודע שיש לך מבנה כזה. רב הזמן אתה פשוט מרגיש רע. אתה נעשה מודאג אבל אינך יודע למה. אתה אינך מודע לכך שהאמונות השליליות האישיות מתקיפות אותך מתוך הבלתי מודע.

הדבר דומה לווירוס במוח. יש לנו הרבה אמונות ומושגים, אך האמונה האישית השלילית הזאת היא שלילית באופן אישי ולכן יכולה להיות מאוד מסוכנת. זה מצוי בתוך המערכת הפסיכולוגית שלנו ומופעל באופן קבוע ובמיוחד כאשר אנו רוצים להתרחב.
למשל: כשאנחנו רוצים להכיר אישה יפה אך לא מעיזים כיוון שאולי, רק אולי, אנו מאמינים שאנחנו לא מספיק מוצלחים. נשמע מוכר? ורגיל? עד כדי שלא ברור מה העניין?

כאשר השופט הפנימי תוקף, אין זה רק עניין מחשבתי, אלא זה גם תקיפה אנרגטית כבדה ואפלה נגדך. התוצאה היא התכווצות כללית והתמוטטות של האדם. יש לזה קשר ישיר עם מערכת החיסון. מחקר מדעי הוכיח שמערכת החיסון מתחזקת כאשר הגוף רגוע ונותן לרגשות להתבטא.

חשוב גם, להבחין מתי האמונה האישית השלילית מופעלת כווירוס. למה? כיוון שזה מה שיעזור לנו להתרחק ממנה. ב- MULTIVERSITY(האשרם של אושו בפונה אשר בהודו) קיימים סדנאות, קבוצות וקורסים רבים המקנים לך הבנה ובהירות בכיוון זה על-מנת לעזור לך להתרחק מהדפוס המבני.

איך עבודה זו תומכת במדיטציה?
כאשר אתה שופט את עצמך פחות, קיים יותר שקט בפנים. זה קורה במישורים רבים. השופט הפנימי מבקר, המוח אומר לך שאתה רע או לא מספיק טוב. אתה יכול לישון פחות, לאבד ריכוז ומיקוד.
זה לא מספיק להבין את המבנה, אתה צריך לחוות את החוויה וליצור מרחק אמיתי בינך לבין השיפוט, כדי שתוכל להסתכל עליו.
אז יבוא סוג של שקט, הרגשה של בריאות ורוגע והאפשרות למדיטציה תעשה קלה יותר.

איך נכנסת לתחום הזה?
למדתי פסיכולוגיה ואני מלמד פסיכולוגיה באוניברסיטה במשך שנים כדי ללמוד איך להשתחרר מהמצוקה האישית שלי, אבל גיליתי שזה לבד לא עזר לי. לא מצאתי את הנפש במדע של פסיכולוגיה, רק את הטכניקה. ניתן לקבל הבנה כיצד פועלים הדברים אך רק אופקית, לא אנכית. אין שם מושג של נוכחות, המתבונן או שקט פנימי ואלו היסודות לעבודה עם השופט הפנימי או עם הביקורת. פסיכולוגיה נותנת רק חלק של החידה, לא את ההבנה שמדיטציה נותנת.

עבדת כפסיכולוג באיטליה במשך הרבה שנים לפני שנעשת מנחה. מה נתנה המדיטציה לזה?
הרבה. הרבה יותר יכולת להרגיש, להקשיב ולדעת את האמת. עכשיו יש מרחק ביני ובין האדם שמגיע אלי ואני נהנה הרבה יותר. כאשר אני נפגש עם מטופל בפעם הראשונה, זה כמו סיפור חדש, כמו שאתה רואה סרט בפעם הראשונה. אתה כל כך מתרגש לדעת את הפרטים, מה קרה למטופל, במונחים של חיים ובעיות. יש סיפורים דומים, אבל לכל אחד ההיבטים השונים, הייחודיים לו.

אנשים שמים לב למרחב המדטטיבי של עבודתי, אפילו במערב. במיוחד כאשר הם רק מגיעים הם מאוד רגישים והם יכולים להרגיש את המרחב של השקט. לפעמים זה קורה שלאחר הפגישה כשהם אומרים לי: "אתה רופא מוזר. הייתי אצל הרבה רופאים אבל אתה שונה. מה עשית?"

אתה אוהב את עבודתך?
אני מאוד אוהב את עבודתי. אוהב כיוון שאני פוגש את המטופל עם האמת. כשלאדם יש בעיה והוא סובל, הוא תמיד דובר אמת ואינו יכול לשקר. אני נזכר מדוע למדתי פסיכולוגיה, זה היה כדי למצוא את האמת אצל אנשים. אפילו עם חברים יש רמה מסוימת של הסתרה, אך כאשר אדם מצוי בכאב עמוק, הוא פותח מבלי להסתיר. זה כל כך יפה, כמו ראיית השקיעה. אז, אני נהנה מאוד להיות במרחב שלהם.

איך זה משפיע עליך לעבוד במרכז למדיטציה, כמו האשרם שלנו בפונה?
כאן אני לא מרגיש שאני מתאמץ. אך אני מרגיש חזק, כאילו מישהו אחר עושה את עבודתי עבורי. אני רק נוכח והעבודה נעשית. אנשים יוצאים עם הבנה חדשה, הרחבה. גם באופן גופני וזה מרתק אותי מכיוון שאני לא עושה כלום. משהו קורה באופן טבעי.
כאשר אני מוביל תהליכים מחוץ לאשרם בפונה עלי להשקיע הרבה יותר על מנת ליצור מרחב כזה היכול לממש תהליך מהסוג בו אני מעוניין.

איזה קורסים נוספים ומפגשים אתה מגיש פה?
מלבד אמנות ההתאהבות בעצמי, אני מעביר קורסים כמו להיות טנטרי, אינטימיות, קוטביות נשית גברית, היפתחות ללב, טנטרה לנשים, טנטרה לגברים, טנטרה לזוגות. כמו כן אני עובד אחד על אחד בנושאים ספציפיים.

איך השפיעה עבודתך על אורך חייך?
אני מרגיש מאושר. באופן בסיסי עבודתי עוזרת לי להעמיק לתוכי. אני רואה כל אדם שאני מטפל בו כחלק ממני. כשאני עוזר לאנשים להתרחב, אני מתרחב. לפעמים מפגש עם מטופל יכול לרפא אותי באותה מידה.

אני מרגיש בעל מזל בעבודתי. כאילו נולדתי לכך. עזרה לאנשים עוזרת לי להרגיש סיפוק ורוגע. כאשר אני יושב מול אדם אותו אני רואה מבין, גדל ומתפתח לנגד עיני, אני מרגיש כאילו אני במקום הנכון בזמן הנכון.

אני עובד כך כ-15 שנה והעונג לעבוד עם אנשים רק מתרחב. זה בגלל המדיטציה. ככל שאני לומד יותר על עצמי, אני רוצה יותר להתחלק עם אחרים. התחלקות עבורי זאת עבודה עם אנשים.

Anuprada
Wellness Aug07

סמבהבו
תרפיסט, פסיכולוג, מורה טנטרה, בישראל. סמבהבו- מנחה קבוצות ותהליכים בפונה- הודו, איטליה, ארה"ב, יפן, לאטביה, ספרד וישראל. בעבודתו הייחודית מפגיש סמבהבו את משתתפי הסדנאות עם מהות האהבה העצמית והמהות הטנטרית ככלי לחיים.

סמבהבו חוזר ביולי! לשתי סדנאות ('אמנות ההתאהבות בעצמי', 'להיות טנטרי'), תהליך אחד ('אינטנסיב') וסשנים אישיים (3 ימים מרוכזים בדרום, במרכז ובצפון).

אמנות ההתאהבות בעצמי - סדנת תרפיה – הצעד הראשון לטנטרה (16-18/7)
להיות טנטרי - סדנת טנטרה – טרנספורמציה של אנרגיה ומיניות (22-25/7)
תהליך אינטנסיב – 10 ימים רצופים עם סמבהבו באשרם במדבר הכוללים את 2 הסדנאות
סשנים אישיים – טיפולים וסשנים ליחידים וזוגות בנושאי תרפיה, טנטרה, גוף ומיניות.


לפרטים נוספים והרשמה לסדנא \ 2 הסדנאות \ אינטנסיב \ טיפולים
מיכל - 052-5702764, anat.groups@g.co.il

מאת:סמבהבו  
דוא"ל:לחצו כאן לשליחת אימייל
קישור לאתר:http://www.desertashram.co.il/EventDetails/tabid/56/Article/23/Default.aspx
מאמר קודם מאמר הבא
שלח לחבר גרסת הדפסה
פעילויות קרובות
מאמרים אחרונים
מדיטציה בעזרת הגוף הפיזי / מירי ארמה
הילד הפנימי שלי / יהודית לגיק
פסיכותרפיה בודהיסטית / רועי צור
NLP ודמיון מודרך - חשיבות התודה / אסנת בוקופצר - מטפלת בדמיון מודרך ו-NLP
מדיטציה למתחילים
שלבים ראשונים במדיטציה / חן אור
מהי אורה-סומה? / לינור פלד
דמיון מודרך ו-NLP מה זה? / אהובה קשת
רייקי / אורית אביר-נגר
Meditation Radio
הורוסקופ מאת
מזל אהרוני
עמוד הבית | מאמרים | פעילויות | הזנת תכנים | יצירת קשר | בניית אתרים | מפת האתר | תקנון האתר
Meditation.co.il הינו פורטל יחודי בתחומי ה

מדיטציה

,

רוחניות

,

צמיחה אישית

,

יוגה

 ו

תרגול רוחני

.
אנו מזמינים אתכם לגלוש באתר ולהתעדכן בסדנאות ובפעילויות בארץ. מומלץ גם להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ולבקר באתר באופן שוטף.
למורים ולמטפלים בתחומי המדיטציה, יוגה, רוחניות וצמיחה אישית הפורטל מציעים אפשרויות פירסום מגוונות - חלקן בחינם.
פירוט מלא ניתן לקבל אחרי הרשמה קצרה כאן. מדיטציה מוצלחת.
מערכת ניהול תוכן האתר נבנה על-ידי  iMoon פיתוח תוכנה, בניית אתרים